nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 12.06.2013 20:11

Samotna na przerwach?

Na długą wycieczkę zaprosiłyśmy do naszego pokoju dziewczynę. No i one się zaprzyjaźniły, a ja stałam się piątym kołem u wozu. Moja stara przyjaciółka wybrała już dawno profil ścisły w gimnazjum. Gdy usłyszała, że jej nowa „przyjaciółka”, która mnie nie lubi, idzie tam gdzie ja, powiedziała, że i ona wybiera ten profil. To może ja wybiorę inny, gdzie idzie jedna dziewczyna z klasy? Boję się, że w wymarzonej klasie będą samotna, szczególnie na przerwach. Szóstoklasistka

Wszystko rozumiem. Ale moja rada jest jedna- idź do klasy o wymarzonym profilu. Byłoby wielką bzdurą, gdybyś swoją przyszłość, pracę, studia poświęciła z powodu problemów z koleżankami. To naprawdę nie ma sensu. Rozpytuj się po klasach, kto jeszcze idzie na Twój profil. Może uznasz, że ktoś jest ciekawy. Niech one się przyjaźnią. To i tak nie potrwa długo. Każda dziewczyna i każda kobieta ma te wspomnienia nieporozumień między dziewczynami, poczucia krzywdy i zdrady. Nikt Cię teraz nie zapewni, z kim będziesz się przyjaźniła przez 3 lata kolejnej szkoły. Nawet jeśli w pierwszych miesiącach one będą we dwie, to Ty możesz być otwarta na inne dziewczyny. Twórz na przerwach grupki, stawaj przy innych dziewczynach. Nie masz racji w tym, że marzysz o jednej przyjaciółce niczym Ania z Zielonego Wzgórza. Owszem tak się zdarza, ale od strony psychologicznej w gimnazjum i liceum to już powinno być inaczej. Dziewczyny powinny ustanowić GRUPĘ, do której powoli będą dochodzili chłopcy. Zresztą, wtedy zaczną się nowe problemy i wielkie zazdrości. Tylko od Ciebie zależy, jak będziesz spędzała przerwy w gimnazjum. Można stać z boku i czekać na jedną jedyną  przyjaciółkę, a można być pogodnym, radosnym, koleżeńskim i wtedy koleżanki same będą szukały z Tobą kontaktu. Pamiętaj, że człowiek wierzący powinien być życzliwy, nie musi się nikogo i niczego bac, bo ma siłę wiary, że ma powód do ciągłego dobrego  humoru!

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26