nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 04.06.2013 20:47

Dokuczanie w rodzinie

Mój starszy brat ciągle mi dokucza. Rodzice nie chcą się wtrącać, uważają, że sami mamy rozwiązać problem. Najgorsze, że kuzynka, rówieśnica brata solidaryzuje się z nim, popiera go, kpi ze mnie. Mam tego naprawdę dosyć Młodsza siostra

Każdy kto ma starszego brata zna ten problem. To minie za kilka lat, ale teraz jest ciężko. Próbuj różnych metod. Nie atakuj brata, ale mów, co czujesz. Np. "jest mi przykro, że tak się nade mną znęcasz. To jest tchórzostwo, gdy ktoś się znęca nad młodszym i słabszym. Czasami bądź lekko złośliwa. Pytaj, kiedy zamierza skończyć z wyżywaniem się na Tobie. Pytaj, jakie ma problemy, kompleksy, że musi dokuczać. Zapytaj kuzynki, czy słyszała o solidarności dziewczyn. Czasami się wścieknij, a czasami wzruszaj ramionami i pytaj, kiedy mu się znudzi dokuczanie.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10