nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 04.06.2013 20:42

Nieco sztywny tata

Mamy z bratem niby bardzo fajnego tatę. Dba o nas, ciężko pracuje, by niczego nie brakowało. Jeździ z nami na wycieczki rowerowe lub samochodowe. Zawsze jest cel, zwiedzanie, poznawanie, uczenie się czegoś pożytecznego. Niestety, nasz tata jest bardzo sztywny. Nie można z nim swobodnie pogadać o życiu, zbywa moje pytania o jego dzieciństwo czy młodość. Doceniam starania taty, ale męczy mnie czasami sztywna atmosfera naszych wycieczek. 13-latek

Rozumiem, że chętnie pogadałbyś z tatą na luzie, ale trudno, nie jest to możliwe. Nie myśl o tym, czego tacie brakuje, ale ciesz się tym, co Twojego tatę pozytywnie wyróżnia. Jest pewien procent ludzi, którzy zapomnieli, co ich zajmowało, gdy byli dziećmi lub nastolatkami. Widocznie Twój ojciec jest w tej grupie.  Dostaję tak dużo listów każdego dnia. Tyle dzieci męczy się z ojcami- alkoholikami, tyranami, despotami. Ciesz się z tego, co masz, a masz dużo. Natomiast luźne rozmowy o życiu możesz toczyć z rówieśnikami. Tacie bardzo na Was zależy, ale ma problemy z wyluzowaniem. Nie żądaj od ojca zbyt wiele. Idealnych rodziców nie ma, niech i Twój ma wady, bo jest bardzo ciekawym facetem. Co jakiś czas ponawiaj pytania o Taty młodość, ale nie przejmuj sie, jeśli nie usłyszysz szczegółów.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26