nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

gasz

dodane 27.05.2013 13:12

Sprzączki i guziki z orzełkiem

Do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Sprzączki i guziki z orzełkiem   Już po raz szósty Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”.

Chodzi o upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zadaniem młodzieży jest stworzenie strony z albumu o konkretnym człowieku, ofierze tamtej zbrodni.

Dotychczas uczniowie biorący udział w konkursie, zbierając informacje, nie tylko sięgały internetu, książek, czy innych publikacji, ale też odnajdywali rodziny ofiar i docierali do nieznanych dotąd informacji, zdjęć i pamiątek.

Konkurs pozwala spojrzeć na Zbrodnię Katyńską, jako na tragedię poszczególnych osób i rodzin. Uczniowie poznają sylwetki pomordowanych i ich rodziny, dowiadują się o ich życiu prywatnym, o ich sukcesach i roli, jaką nieraz pełnili w życiu publicznym niepodległej Polski.

Nagrodą dla laureatów i ich opiekunów w tym roku jest wyjazd edukacyjny do otwartego we wrześniu 2012 r. Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni pod Kijowem.

Prace najlepszych autorów zostaną też zamieszczone w publikacji Instytutu Pamięci Narodowej o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Pierwszy tom tej publikacji ukazał się 17 września 2012 r.

Prace konkursowe można nadsyłać do 24 czerwca 2013 r.

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie: www.pamiec.pl/sprzaczki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..