nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 09.05.2013 23:35

Pokazac miłośc

Chciałabym, żeby ktoś nam zaczął wyjaśniać tajemnicę, jaką jest wiara, to wszystko, tę niesamowitość, miłość... Przecież to może zupełnie zmienić... wszystko! A my się przyzwyczailiśmy jakby to była szkoła. Tutaj się zwykło wyjaśniać, że czystość przedmałżeńska jest po to, żeby sprawdzić faceta albo że kobieta jest dzięki temu lepiej przygotowana do macierzyństwa. Nie wyjaśnia nam się, czym jest małżeństwo, jaki to jest dar i jakie to jest niesamowite, że nie chodzi o regułę, że "jak się nie ożenisz i będziesz żyła z chłopakiem to po prostu będziesz w piekle!". Przecież Bóg nam to dał dla naszego dobra i szczęścia! A nam się to przedstawia jako przymus albo próbuje na siłę przypisać jakieś korzyści do tego. Przykro mi, ale nawet gimnazjalistom nie da się wcisnąć takiego czegoś. I wiem, na prawdę wiem, że oni wszyscy chcą dobrze. Pani katechetka mówi nam zawsze o tym wszystkim, żeby nas ochronić, jakoś przekonać do małżeństwa, ale mam wrażenie, że tylko właśnie po to, żebyśmy nie byli potępieni, bez zrozumienia, że to jest ze sobą połączone, że to jest niesamowite, a nie tylko jakiś kolejny przepis. Gimnazjalistka

Piszą do mnie studenci, którzy są w świetnych wspólnotach akademickich. Zdumiewa mnie, gdy czytam, że masa studentów przychodziła na studenckie roraty. Że mają ranne jutrznie i kaplica lub kościół są wypełnione. A potem są w działaniu- wiele akcji charytatywnych, ale też zabawy, tańce, wyprawy w góry. Tego Ci życzę, byś znalazła ujście dla swojej energii, żaru, dla swojego entuzjazmu./ Jest XXI wiek. Katolickie strony internetowe są fantastycznie prowadzone. Możesz sobie wybrać jakiś temat religijny i trochę go zgłębić. Wiele portali bardzo dba o szerzenie kazań i zachowań papieża. Oj, on też by sie z Tobą zgodził, ale też radziłby, abyś sama wzięła się do pracy nad sobą.
Czy masz katechizm młodzieży katolickiej You cat? Czy możesz pojechać na Lednicę w tym roku? Wejdź na stronę Lednicy, poczytaj.Czy czytasz codziennie chociaż fragmencik Biblii? Jeśli nie, to zacznij Wiem, że w młodym wieku chce się głównie krytykować. Myśl, co dobrego dla swojego rozwoju możesz sama zrobić. Kościół to nie jest instytucja usługowa. a Ty nie jesteś klientką. Zgadzam się z Twoimi zarzutami, ale radzę, byś nie ograniczała się do krytyki, tylko sama zadbała o siebie, o innych, o Kościół.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..