nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 08.05.2013 11:06

Żaglówki na Motławie

Uczniowie klas pierwszych gimnazjów odbywają rejs po Zatoce Gdańskiej, podczas którego poznają m.in. swoje miasto od strony wody oraz jego morską historię.

We wtorek w Gdańsku zainaugurowano czwartą edycję programu edukacji morskiej. Rejsy odbywają się w maju i czerwcu oraz we wrześniu. Uczniowie odbywają je pod okiem instruktorów na pięciu wynajętych jachtach.

Każdy rejs z gimnazjalistami na pokładzie rozpoczyna się w gdańskiej marinie, a jego trasa wiedzie Motławą, przez tereny stoczniowe aż na Zatokę Gdańską. Po drodze sternicy opowiadają uczniom o mijanych obiektach związanych z morską tradycją Gdańska, a na Zatoce gimnazjaliści uczą się stawiać żagle i sterować jachtem poznając przy tym podstawowe zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na wodzie.

Na koniec każdy uczeń otrzymuje dyplom ukończenia kursu a także specjalną książeczkę, w której zawarte jest kompendium wiedzy przekazanej w czasie zajęć. Uczniowie dostają też informator, z którego dowiadują się, w jaki sposób mogą dalej realizować żeglarską pasję.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..