nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 23.04.2013 10:28

Gimnazjaliści piszą

Prawie 400 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło we wtorek o godzinie 9 do egzaminu, który ma sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. W środę uczniowie będą pisać test matematyczno-przyrodniczy a w czwartek - test z języka obcego.

Na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie, po przerwie, blok zadań z języka polskiego.

Środowy egzamin też będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. W czwartek egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Prace uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 3, 4 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..