nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

KAI

dodane 11.04.2013 10:00

Tamten cudowny gol

„Tamten cudowny gol Pontoniego! Wiedzcie, że go nie zapominam”.

Papież Franciszek podziękował władzom i kibicom klubu San Lorenzo de Almagro z Buenos Aires za życzenia i słowa uznania, jakie od nich otrzymał wkrótce po swym wyborze na najwyższy urząd w Kościele. W liście na ręce prezesa klubu Matíasa Lammensa poprosił wszystkich, aby pielęgnowali przyjaźń z Jezusem – "prawdziwym Przyjacielem, który zawsze będzie z wami" w chwili radosnych i trudnych.

Kierownictwo zespołu, którego kibicem obecny Ojciec Święty jest od najmłodszych lat, wysłało do niego 20 marca list i koszulkę klubową z życzeniami i pozdrowieniami. W odpowiedzi nowy biskup Rzymu podziękował im za wyrazy uznania oraz udzielił władzom, trenerom, pracownikom technicznym i graczom klubu błogosławieństwa apostolskiego.

"Czytając wasze słowa, powróciłem do pięknych wspomnień, począwszy od mego dzieciństwa. Śledziłem, mając 10 lat, wspaniałą walkę z 1946: tamten cudowny gol Pontoniego! Wiedzcie, że go nie zapominam" – zapewnił papież.

Jednocześnie wezwał odbiorców swego listu, aby nie tylko pasjonowali się sportem, ale także "aby pielęgnowali przyjaźń z Jezusem, prawdziwym Przyjacielem, który zawsze będzie z wami, w chwilach szczęśliwych, a także, gdy są trudności". "Obejmijcie Go swoim sercem i opowiedzcie Mu to wszystko, co macie w sobie. On zatroszczy się o was i o wasze rodziny oraz da wam moc do podejmowania wyzwań, jakie niesie z sobą każdy dzień, i to nie tylko w sporcie" – przekonywał Franciszek. Zapewnił, że "nie ma większej chwały od czynienia wszystkiego dobrze, z miłości do Boga i tych, którzy nas otaczają, oraz szerząc zawsze zdrową rywalizację, braterstwo i wzajemny szacunek".

O swym dawnym klubie papież wspomniał również na zakończenie środowej audiencji ogólnej. Zwracając się do obecnych na niej pielgrzymów języka hiszpańskiego wymienił osoby pochodzące z Hiszpanii, Argentyny, Meksyku i innych krajów Ameryki Łacińskiej oraz wspomniał o "grupie z Klubu Sportowego San Lorenzo de Almagro z Buenos Aires". "To jest bardzo ważne!" – dodał z uśmiechem na twarzy Ojciec Święty.
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10