nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 07.04.2013 16:46

Heli, zły ojciec z Biblii

Przeczytałam w Biblii fragment o Samuelu. Dziwi mnie to, że Pan Bóg nie okazał miłosierdzia dla kapłana Helego i jego niedobrych synów. Okrutna jest dla mnie ta historia. Nastolatka

Ja ten fragment rozumiem zupełnie inaczej. Heli zostaje ukarany za to, że nie potrafił, a w zasadzie nawet nie próbował wychować synów. Widział, ile zła robią synowie, jakie sieją zgorszenie i nie reagował. I jeśli miałam w życiu takie momenty, że brakowało mi siły dla dzieci, że była pokusa, aby nie reagować, to przypominałam sobie Helego. Od momentu, gdy zostaje się rodzicem ma się obowiązek reagowania na ich złe czyny. A Heli tego nie robił. Jednocześnie ta opowieść pokazuje też, że obowiązki rodzinne powinny być priorytetem. Bo Heli był kapłanem i to dobrym kapłanem. Ale był leniwym ojcem, zlekceważył swoje ojcowskie obowiązki. Uważaj na Twoje myślenie, bo nie powinniśmy z góry zakładać, że Pana Boga obowiązuje miłosierdzie. Bóg jest miłosierny, ale jest też sprawiedliwy i nie wolno z góry liczyć na Jego miłosierdzie. Życie to jest zadanie, a nie lekceważenie obowiązków z myślą, że Pan Bóg musi nam przebaczyć, bo jest miłosierny. Zresztą, przecież w tekście nie ma mowy o tym, że Pan Bóg nie okazał tym ludziom miłosierdzia.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10