nasze media Najnowszy numer MGN 09/2018
dodane 02.04.2013 21:18

Dwie szkoły

Już szósty rok uczę się w dwóch szkołach- normalnej i muzycznej. Pracy jest coraz więcej, a czasu na naukę coraz mniej. Jestem ciągle zmęczona, ale najgorsza jest moja samotność. Nie mam koleżanek ani w jednej, ani w drugiej szkole. Chciałabym zrezygnować ze szkoły muzycznej, ale obawiam się, że rodzice będą przeciwni. Jak zdobyć koleżanki? Szóstoklasistka

Bardzo by się przydało pogadać z rodzicami i ustalić, do kiedy będziesz ciągnęła dwie szkoły. Pomyśl, czy marzysz o muzyce jako zawodzie, czy jako o przyjemności. Jeśli to drugie, to w pewnym momencie można przerwać naukę. Ale znam wiele osób, które mimo szkoły muzycznej miały koleżanki, kolegów. Może problem to nie tylko natłok nauki i obowiązków, ale po prostu Twoje usposobienie? Już od jutra zacznij w obu szkołach od podchodzenia do innych na przerwie, od przysłuchiwania się, od uśmiechów, luźnych uwag. Zastanów się, z kim chciałabyś zacieśnić kontakt i od razu próbuj to robić. Brak koleżanek raczej nie wiąże się z przeciążeniem nauką. Zwróć na relacje z rówieśnikami większą uwagę, bo jest to w życiu potrzebne i z pewnością dasz sobie świetnie radę. Uśmiech, optymizm i do przodu!

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.09.2018
  łączna liczba komentarzy: 101
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26