nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 02.04.2013 17:31

Niewierząca siostra

Moja starsza siostra przestała chodzić do kościoła. Jest studentką. Weszła z jakąś grupkę ludzi i gdy przyjechałam do niej ostatnio powiedziała, że nie chodzi już do kościoła, że jest niewierząca i nie życzy sobie dyskusji na ten temat. Jesteśmy z porządnej katolickiej rodziny. Dla rodziców będzie to straszny szok. Nie wiem, jak się zachować podczas naszych spotkań- czy zerwać z nią kontakt, czy ciągle nawracać? 16-latka

Nie myśl, jak zmienić siostrę. Myśl, jak zmienić siebie. Ile wyrzeczeń jesteś gotowa podjąć w intencji siostry? Jakie nowenny, ile postu, jakie wyrzeczenia i jakie ofiary? Zacznij szturm w kierunku Nieba o powrót siostry. Nie przekonuj siostry. Jeśli stara się dobrze żyć, to się ciesz. Podczas spotkań powiedz krótko, że nieustannie modlisz się o jej powrót, ale szanujesz jej wolność i nie będziesz podejmowała dyskusji, o ile siostra sama tego nie zechce. Okazuj siostrze serdeczność. Od czasu do czasu rzuć delikatną uwagę, ale taką, która będzie miała moc- np. gdy byłam na różańcu, przypomniałam sobie, jak chodziłyśmy razem. Jeśli macie się spotkać u Was, pilnuj, by różne drobiazgi przykuły jej uwagę- np. figurka Matki Bożej, stare zdjęcie z pielgrzymki, jakiś mądry cytat. Nie milcz, jeśli siostra by atakowała naszą wiarę. Ważne, by to nie były emocje, tylko mądre argumenty. W tym celu powinnaś bardzo dbać o rozwój swojej wiary. Miejcie tyle samo kontaktu co dawniej. Z pełnym szacunkiem dla drugiej osoby. Ideałem był Jan Paweł II, który zawsze szanował człowieka jako osobę, w każdym widział dobro i wydobywał je z niego. Zdobywał ludzi dla Boga swoim dobrem. Przypominam też postawę Pana Jezusa, który nikogo nie odtrącał, a mocno krytykował i demaskował "porządnych" faryzeuszy. Papież Franciszek w Wielki Czwartek umył nogi także niewierzącym. Poeta powiedział, że różne drogi prowadzą do Boga- proste, krzywe i dookolne. Pan Bóg dał nam wolność wyboru. Trudno więc siostrze tę wolność ograniczać. Trzeba tylko sie modlić i wierzyć, że siostra wróci do Boga. Przecież jest w niej łaska sakramentów i nic ich działania nie zmaże.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł
 • W.
  02.04.2013 19:22
  Możesz jeszcze zamówić msze w Licheniu w jej intencji. To może pomóc :)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10