nasze media Mały Gość 06/2024

KAI

dodane 21.03.2013 09:54

Tango dla Franciszka na Lednicy

„W imię Ojca” – tak brzmi temat tegorocznego Spotkania Młodych, które odbędzie się na Polach Lednickich 1 czerwca.

W jego bogatym programie tradycyjnie nie zabraknie konferencji, świadectw oraz elementów artystycznych, w tym tanga dla papieża Franciszka. Jak jednak podkreśla o. Jan Góra, istotą tego wydarzenia jest to, iż jest ono czasem spotkania z Chrystusem.

Tematyka tegorocznego Spotkania Młodych jest pierwszym z kroków przygotowań do jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

„W tym roku będziemy przeżywać prawdę o tym, że Bóg jest naszym Ojcem, a następnie, że wszyscy mamy swoich ziemskich ojców oraz że kiedyś sami będziemy rodzicami. To trzy etapy świadomości oraz mądrości Bożej i ludzkiej” – wyjaśnia o. Jan Góra.

Oficjalne rozpoczęcie spotkania będzie miało miejsce o godz. 17.00. Pola Lednickie otwarte jednak zostaną już o godz. 8.00 rano, a od 10.00 młodzi ludzie będą mogli przystąpić do spowiedzi. W ciągu dnia wygłoszone zostaną konferencje oraz świadectwa o ojcostwie, a o godz. 16.00 swoje słowo skieruje do uczestników o. Jan Góra.

Postacią, którą organizatorzy pragną w tym roku szczególnie przybliżyć uczestnikom, jest bł. Edmund Bojanowski, założyciel ochronek dla dzieci. Pomogą w tym siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NPNMP, założonego przez błogosławionego.

Centralnym punktem spotkania lednickiego będzie Msza św. sprawowana o godz. 19.00 pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka. Homilię podczas niej wygłosi bp Grzegorz Ryś.
Nocą, po adoracji Najświętszego Sakramentu i akcie wyboru Chrystusa młodzi przejdą przez Bramą III Tysiąclecia.

Tradycyjnie, spotkanie na Polach Lednickich będzie miało niepowtarzalną oprawę muzyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję. Jak wyjaśnia o. Jan Góra dobiegły właśnie prace nad kompozycją utworu „Tango Francesco”, który zaśpiewają i zatańczą na cześć papieża Franciszka wszyscy uczestnicy spotkania na Polach Lednickich. W najbliższych dniach zostanie także wysłany do papieża list z prośbą o skierowanie do młodych specjalnego przesłania.

Natomiast symbolami spotkania będą w tym roku łyżeczki z wygrawerowanymi słowami: „Ty nakarmisz nas do syta”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..