nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

PAP

dodane 19.03.2013 11:28

Franciszek rozpoczął pontyfikat

Na placu Świętego Piotra odbyła się inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka.

Przez 20 minut papież stojąc w otwartym samochodzie objeżdżał plac Świętego Piotra wśród wiwatujących tłumów z całego świata. Franciszek w trakcie objazdu placu zszedł na chwilę z samochodu, by pozdrowić niepełnosprawnego. Serdecznie witał się z wielojęzycznym tłumem, a wyraz swemu zadowoleniu dawał między innymi wznosząc kciuk w geście "OK".

Wierni przybyli z flagami i powitalnymi transparentami. Na jednym z nich widnieje napis po włosku: "Z daleka przybyłeś i prostotą nas podbiłeś".

W homilii papież Franciszek powiedział, że chrześcijanie strzegą Chrystusa, aby strzec innych i dzieło stworzenia.

„Chodzi o opiekę nad całą rzeczywistością stworzoną, pięknem stworzenia, jak nam to mówi Księga Rodzaju i jak to nam ukazał św. Franciszek z Asyżu: to poszanowanie każdego Bożego stworzenia oraz środowiska, w którym żyjemy. Jest to strzeżenie ludzi, troszczenie się z miłością o wszystkich, każdą osobę, zwłaszcza o dzieci i osoby starsze, o tych, którzy są istotami najbardziej kruchymi i często znajdują się na obrzeżach naszych serc” - powiedział papież. I apelował: "Bądźcie opiekunami Bożych darów!".

Pełny tekst homilii papieża Franciszka:

Homilia


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek