nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

Radio Rzeszów

dodane 18.03.2013 10:29

2754 schody… na rowerze

Rzeszowianin Krystian Herba „wskoczył” rowerem na najwyższy budynek Chin.

Światowe Centrum Finansowe w Szanghaju mierzy dokładnie 492 metry i jest piątym pod względem wysokości drapaczem chmur na Ziemi. Herba pokonał go schodami na rowerze, bijąc tym samym rekord Guinessa.

Na specjalnie skonstruowanym rowerze Krystian Herba w ubiegłym roku "wskoczył" m.in. na jeden z najwyższych budynków świata - w Dubaju. Rok temu pokonał 2040 schodów.

Wskakiwanie na wieżowiec w Szanghaju było jednak o wiele trudniejsze. "Pokonałem 2754 schody. Dokładnie o 702 więcej niż poprzedni rekord Guinessa" - mówi Polskiemu Radiu Herba.  Wskoczenie rowerem na najwyższy budynek Chin zajęło sportowcowi z Polski dokładnie godzinę dwadzieścia jeden minut i pięćdziesiąt trzy sekundy.

Bicie rekordu Guinnessa śledziły chińskie media, ze smutkiem zauważając, że pośród miliarda trzystu milionów obywateli Chin nie znalazł się żaden śmiałek, który miałby odwagę stanąć w szranki z Polakiem.


Herba zapowiada, że to nie koniec bicia rekordów. Za rok w Szanghaju stanie jeszcze wyższy wieżowiec i Polak też zamierza go zdobyć.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek