nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 10.03.2013 17:58

Zawalony sprawdzian

W naszej klasie panuje straszna rywalizacja. Należę do najlepszych, ale jeśli kilka razy poszło mi coś gorzej, to wychowawca robił uwagi, że się na mnie zawiódł, że stać mnie na więcej. Jedni komentują oceny innych, kpią z gorszych ocen. Z różnych względów zawaliłam ostatni sprawdzian z matematyki. Koleżanka już się śmiała i pytała, jak zniosę to, co się będzie działo. Że ona jest z mojej porażki zadowolona jest aż nazbyt widoczne. Aż się boję iść jutro do szkoły. Gimnazjalistka

Bardzo współczuje, że taka atmosfera panuje w Waszej klasie, a wychowawca tylko to pogłębia. Idź do szkoły uśmiechnięta, spokojnie odbierz sprawdzian i wytrzymaj psychicznie. Za mojej młodości mówiło się, że uczeń bez złej oceny jest jak żołnierz bez karabinu. To nie była pochwała lenistwa, ale wskazówka, jak traktować tego typu porażki. Nie trzeba robić z ocen bożka.  Każdy człowiek musi przyjąć w życiu kilka chociaż niepowodzeń. Masz szansę się tego nauczyć. Dasz radę! Powiedz głośno, że bardzo nie podoba Ci sie idea wyścigu szczurów, która panuje w klasie. Masz wredną koleżankę, ale przebacz jej. Uległa właśnie tej idei.  Nie daj się wkręcić w szaloną naukę dla ocen, bo równie ważna jest dojrzałość psychiczna i emocjonalna. Powoli warto się zastanowić, które przedmioty lubisz szczególnie, które chcesz zdawać na maturze, co chcesz studiować.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 19:06
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik