nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

PS

dodane 07.03.2013 11:01

Czekając na konklawe

Wciąż nie wiadomo, kiedy się rozpocznie. Konklawe – zgromadzenie kardynałów, zwoływane, by wybrać papieża. Ale kardynałowie są już w Rzymie. I nie siedzą z założonymi rękami.

Napisali telegram do Benedykta XVI. W imieniu całego Kościoła, czyli również w imieniu nas, osób świeckich, podziękowali mu za „światłą posługę Piotrową i przykład szczerej troski pasterskiej o dobro Kościoła i całego świata”. Teraz oni, kardynałowie, troszczą się o dobro Kościoła, dobrze przygotowując się do konklawe.

Dyskutują na tematy wiary i Kościoła, razem modlą się na Różańcu, adorują Najświętszy Sakrament. I znów bardzo dużo rozmawiają. Między innymi podczas  Kongregacji Generalnej Kolegium Kardynalskiego. Takich kongregacji w ostatnich dniach było cztery.
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 19:06
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik