nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

PAP

dodane 05.03.2013 10:24

Mecz przyjaciół Dawida

Bramkarz reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt Iker Casillas oraz piłkarz Borussii Dortmund i polskiej kadry Robert Lewandowski mają w czerwcu zagrać w meczu charytatywnym, z którego dochód wspomoże Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapiska.

W poniedziałek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki, podczas uroczystości na stadionie PGE Arena Gdańsk, przekazał Sylwii Zapisek, matce Dawida i założycielce fundacji, koszulkę reprezentacji Polski z podpisami prezydenta Bronisława Komorowskiego, szefa UEFA Michela Platiniego oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Koszulka trafi na aukcję, a uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na działalność statutową stowarzyszenia.

"To dla nas ogromne zaskoczenie i wyróżnienie, że już na początku działalności zostaliśmy w ten sposób obdarowani i docenieni" - powiedziała Sylwia Zapisek.

Licytacja ma odbyć na gdańskim stadionie podczas charytatywnego meczu z udziałem drużyny Przyjaciół Dawida Zapiska i gwiazd światowego futbolu.

"Jestem już po rozmowach Jakubem Błaszczykowskim, Jakubem Rzeźniczakiem, Rafałem Murawskim i Hubertem Wołąkiewiczem, który potwierdzili udział w tym spotkaniu. Teraz szykujemy się do negocjacji z Ikerem Casillasem, który byłby najważniejszą postacią meczu. Chcemy również, by na PGE Arenie pojawili się Robert Lewandowski oraz bracia Paweł i Piotr Brożkowie" - dodała.

Chory na rdzeniowy zanik mięśni Dawid był kibicem Lechii Gdańsk i Realu Madryt. Podczas UEFA Euro 2012 spotkał się z bramkarzem reprezentacji Hiszpanii Ikerem Casillasem. Zmarł 18 września w wieku 14 lat.

W grudniu 2012 roku z inicjatywy rodziców chłopca założono Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapiska, które ma na celu aktywizację i rozwój takich osób poprzez udział w różnego rodzaju imprezach sportowych i kulturalnych. Obecnie stowarzyszenie prowadzi zbiórkę środków czystości dla Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek