nasze media Najnowszy numer MGN 03/2019

PAP

|

PAP

dodane 03.03.2013 10:55

A jednak brąz dla Polaków

Polacy zdobyli brązowy medal w konkursie drużynowym narciarskich mistrzostw świata we włoskim Predazzo

W konkursie drużynowym narciarskich mistrzostw świata we włoskim Predazzo nasza drużyna w składzie Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch awansowała na trzecią pozycję. Polacy zdobyli brązowy medal.

W pierwszej serii jury popełniło błąd w ocenie skoku Norwega Andersa Bardala. Doliczono mu dodatkowe punkty za skrócony rozbieg, gdy w rzeczywistości skakał z tej samej belki, co inni w jego grupie. W konsekwencji Norweg otrzymał więcej punktów niż powinien.

Ostatecznie w konkursie zwyciężyła Austria przed Niemcami, a Norwegia spadła z drugiego spadła na czwarte miejsce. Polska wyprzedziła rywali o 3,7 pkt.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek