nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Gabriela Szulik

dodane 26.02.2013 12:23

Adoptuj kardynała

Pomysł polega na tym, by modlić się za kardynałów, którzy podczas konklawe będą wybierać nowego papieża.

Pod takim hasłem Ruch kościelny Młodzież 2000 zorganizował międzynarodową akcję modlitwy za kardynałów, którzy będą wybierać nowego papieża. Może hasło „adpotuj” nie jest najlepsze, ale pomysł jest bardzo dobry. Polega na tym, by do wyboru nowego Papieża modlić się za kardynałów, którzy będą uczestniczyć w konklawe.

Kardynałowie potrzebują szczególnej pomocy Ducha Świętego, by spośród siebie, wybrać tego, którego wybrał Bóg. By wybrać dobrze tego, który ma kierować całym Kościołem.

Co trzeba zrobić, by z ponad stu kardynałów dostać nazwisko jednego, za którego można będzie się modlić aż do wyboru nowego papieża?

Wystarczy pod adresem http://adoptacardinal.org/ podać swoje imię, adres e-mail i wpisać podany kod. Spróbowałam i działa. Organizatorzy błyskawicznie „przydzielili” mi jednego z kardynałów, Ivana Diasa z Indii, emerytowanego Prefekta Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów. Nigdy o nim nie słyszałam – teraz będę się za niego modlić aż do wyboru nowego papieża.

To niesamowite i piękne, że dzięki modlitwie, choć żyjemy na różnych kontynentach, w Kościele jesteśmy sobie bliscy. I co ciekawe, w ciągu dwóch godzin, jakie upłynęły od tego, kiedy ja „dostałam” swojego kardynała do akcji przyłączyło się kolejnych ponad tysiąc osób :) Widać, że Kościół to jedność.

Zachęcam, włączajcie się do tej modlitwy. Każdy może mieć udział w wyborze nowego papieża

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..