nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022
dodane 25.02.2013 23:08

Na przekór ciężkim doświadczeniom

Gdy byłem mały, moi rodzice się rozeszli. Tata był alkoholikiem moje dzieciństwo było trudne. A z kolei mama jest bardzo porywcza, wybuchowa. Dlatego nie powiedziałem jej o złych ocenach. Ostatnio tato się zmienił, mogę z nim porozmawiać. Gdy byłem młodszy, to koleżanki z klasy bardzo mi dokuczały, zrobiłem się nieśmiały. Chodzę na korepetycje z matematyki, ale ocen nie poprawiłem 14-latek|

Miałeś i masz ciężkie życie. Ale jesteś wierzący i te swoje problemy oddawaj w modlitwie Panu Bogu. Proś o dar mądrości, byś potrafił się tak uczyć, by wiadomości wchodziły do głowy. Wiem, że masz dużo zajęć w szkole, ale próbuj chociaż na słabe trójki zaliczać  kartkówki. Nie myśl już o swojej przeszłości. To się już stało, tego się nie zmieni. Św. Ojciec Pio miał taką mądrą modlitwę: Przeszłość oddaję Bożemu Miłosierdziu, przyszłość oddaję Bożej Opatrzności, a teraźniejszość Bożej Miłości. Amen.
Tak właśnie rób. Już nie wspominaj zła, które się zdarzyło. Nie bój się przyszłości. Bądź dobry, wykonuj obowiązki, kochaj rodzinę i ciesz się,że tata już nie pije. Może sytuacja się jakoś poprawi, tego Ci życzę. Ty możesz tylko mocno pilnować nauki.  Życie jest długie i różne urazy z dzieciństwa czas z siebie wyrzucić. Napisz sobie na kartce jakieś hasło, np. "dokuczanie dziewczyn" czy "dokuczanie koleżanek". Potem taką kartkę zwiń bardzo mocno. Najlepiej byłoby bardzo ostrożnie ją spalic, np. w starym garnku. I ten popiół niech Ci przypomina, że jeden problem masz rozwiązany. Wykorzystaj jak najlepiej korepetycje, pytaj o wszystko, proś o pomoc w odrabianiu zadań. Niech te opłacone lekcje dadzą jakiś efekt.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione