nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

RADIO WATYKAŃSKIE

dodane 15.02.2013 21:44

Papież do Rio na pewno przyjedzie

Brazylijczycy zastanawiają się, jak będą wyglądały Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro z nowym Papieżem.

Gospodarz spotkania abp Orani João Tempesta zapewnił, że decyzja Ojca Świętego nie będzie miała wpływu na przebieg tego wydarzenia. Benedykt XVI już kiedyś mnie zapewniał, że Papież do Rio na pewno przyjedzie. Albo on, albo jego następca – powiedział abp Tempesta.

Decyzja papieska została przyjęta przez episkopat jako wielka niespodzianka. Biskupi zapewniają, że przyjmują ją z synowską miłością, a przedstawione argumenty papieskie są dla tutejszych hierarchów znakiem pokory i wielkości, jakie charakteryzują jego ośmioletni pontyfikat.

Biskupi wyrażają wdzięczność Ojcu Świętemu za miłość i szacunek, jakie okazywał Kościołowi w Brazylii. To właśnie Papież zadecydował o swojej pierwszej pozaatlantyckiej podróży, właśnie do Brazylii, aby tutaj, w Aparecidzie, miała miejsce w 2007 r. piąta Konferencja Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Także on wybrał Rio de Janeiro na miejsce Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w lipcu tego roku. To są konkretne dowody świadczące, że papież nosił w swoim sercu naród brazylijski – podkreślono we wspomnianej nocie. Pasterze tutejszego Kościoła zapewniają Papieża o braterskiej jedności i więzi w modlitwie.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione