nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

Adam Śliwa

dodane 07.02.2013 16:38

Zabawa jak w filmie

Młody reporter o imieniu Tintin kupuje model statku. Już po chwili okazuje się, że żaglowiec chce zdobyć ktoś jeszcze. Dlaczego ten model jest tak cenny?

Odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać samemu latać samolotem, ścigając się motocyklem, wspinając po murach odkrywając mapy lub ... biegając po korytarzach jako pies. To wszystko w grze „Tintin i tajemnica jednorożca”.

A całość we wspaniałej kreskówkowej grafice znanej z komiksów i z filmu Stevena Spielberga. Tintin to postać młodego reportera przeżywającego mnóstwo fascynujących przygód w komiksach stworzonych przez rysownika Hergé ponad 80 lat temu. W zeszłym roku na ekrany kin trafił film, który zachwycał grafiką, humorem, szybką akcją i przygodami. Podobnie jest w grze. Na swej drodze spotykamy poza głównym bohaterem kapitana Baryłke, zabawny duet policjantów Thompsona i Tompsona, a także sprytnego pieska Milusia, którym uwaga... można w niektórych misjach kierować. Fabuła obraca się, jak w filmie wokół statku Jednorożec i zaginionego skarbu. Rozgrywka łączy w sobie grę 3D w czasie, której polecimy samolotem lub odkryjemy zakamarki arabskiego miasteczka. Drugą formą rozgrywki jest sceneria 2D, czyli klasyczna zręcznościowa platformówka, w której przemierzamy poziomy zbierając artefakty i główkując jak otworzyć kolejne przejścia.

Kolejnym trybem do wyboru w głównym menu jest gra z przyjacielem, gdzie wcielając się w różne postaci z gry razem przeżywa się przygody. Tu ważna jest współpraca. Trzecim trybem są wyzwania, a tam lot samolotem na czas, pościg w motocyklu i strzelanie z procy lub walka szablą na pirackim statku.

Resztę tajemnic trzeba odkryć samemu i jest to naprawdę świetna zabawa.

Wymagania sprzętowe
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 768 MB (GeForce 8800 GTX lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Gra również w wersji na PS3 i XBox 360.
Cena na PC ok. 30 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione