nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 17.01.2013 22:09

Jak nadrobić zaległości?

Trochę chorowałam, potem były ferie i zrobiły się ogromne zaległości. Z ocenami nie jest dobrze. Na samą myśl o powrocie do szkoły robi mi się słabo. Przed sprawdzianami boli mnie brzuch, często je zawalam. Gimnazjalistka

Rozumiem, że masz zaległości. Ale nie napisałaś ani jednego zdania o tym, czy coś nadrobiłaś w czasie ferii. Jeśli nic nie zdążyłaś, to rozumiem problem i teraz absolutnie się nie załamuj, tylko od jutra ostra nauka, mądrze zaplanowana. Pilnuj organizacji pracy, czasu. Absolutnie nie narzekaj, tylko planuj. Dziel materiał na części, notuj, co zrobiłaś.
Ucz się bardzo intensywnie i rób częste przerwy. W czasie przerw sporo ruchu. Przed sprawdzianem należy się ruszać! To bardzo ważne. Wędruj po szkole, oddychaj przeponą, czyli wdech z uwypukleniem brzucha, wydech to wciągnięcie mięśni brzucha. Nie słuchaj panikujących koleżanek. Pomyśl, ile lekcji masz jutro, pomyśl, że to szybko minie. W czasie lekcji spoglądaj na zegarek, ciesz się, że już minęła połowa itd. Jesteś w szkole średniej, przed Tobą całe dorosłe życie, które przyniesie wiele problemów. Przeanalizuj swoją pracowitość, obowiązkowość, systematyczność, upór itd.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione