nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 04.01.2013 14:40

Zawiść

Dzieci z parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Zawiści

W czasie tegorocznych rorat pierwsze ławki w kościele zwykle były puste… Wszystko dlatego, że każde dziecko dumnie maszerowało z lampionem w procesji! Towarzyszyło nam hasło: „Poszli w ciemno… za światłem” oraz wspaniała piosenka Arki Noego, do której szybko nauczyliśmy się odpowiednich ruchów, wymyślonych przez grupę Dzieci Maryi. Na naszej roratniej dekoracji codziennie pojawiało się zdjęcie kolejnego „Bożego wariata”, a my z uwagą słuchaliśmy jego życiorysu. Ale to nie wszystko! Ponieważ każdy z nas chce, tak jak poznani święci, pójść za światłem, dlatego w ostatnim dniu obok ich wizerunków zawisły również nasze zdjęcia! Każdy może nas teraz zobaczyć, gdyż dekoracja znajduje się tuż obok stajenki.

Bardzo dziękujemy za rewelacyjny pomysł poznawania świętych i cudowną piosenkę, która szybko stała się u nas hitem!
Dziękujemy także naszemu kochanemu Księdzu Proboszczowi za wspaniałe prowadzenie rorat

 

Na zdjęciach: tłumek dzieci z lampionami podczas jednej z mszy roratnich oraz jedna z niespodzianek – żywa stajenka, która zagościła w naszym kościele w czasie Pasterki

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 20.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26