nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 30.12.2012 15:45

Przemyśl

parafia Królowej Polski

zobacz galerię

U Królowej Polski, w Przemyślu nad Sanem biegną dzieci za Światłem, za Jezusem, Panem!

Już na tydzień przed rozpoczęciem Adwentu, chłopaki z 3 c mieli wgraną w komórkę piosenkę: "Poszli w ciemno za światłem!" Słychać było, że szykują się Roraty. A słychać było wszędzie: w szkole, przed blokiem, w sklepie, na plebanii! I zaczęło się! Pierwsza procesja z lampionami i dorośli... w szoku, że w naszej parafii jest tyle dzieci! Następny szok, to roratnia piosenka. Dziękujemy Arce Noego za tegoroczny przebój!  Pan Adam, nasz organista, ledwo nadążał za dziećmi,
a dorośli czasem przytykali ucho. Szokowy okazał się też  ksiądz i jak ulał wpasował się w gromadę Bożych wariatów! Roratni egzamin zdał na szóstkę, ale zamiast świadectwa z paskiem otrzymał Bilet Do Głoszenia Dobrej Nowiny Na Całym Świecie i medal. Wszyscy w kościele potwierdzili oklaskami, że ksiądz Robert jest na medal! W jedną z sobót wypróbował  nasz adwentowy zapał i ogłosił roraty na 7.00 rano! A potem zaprosił na wspólne śniadanko! Super, jak pierwsi chrześcijanie! Nawet tatusiowie wcinali apetyczne bułeczki. A siostra Agnieszka ugotowała pyszne kakao. I jak tu nie śpiewać: kto patrzy na nich z boku, może być w lekkim szoku. Św. Mikołaj też oszalał i zamiast wręczyć dzieciakom paczki, zatrudnił je do Mikołajowej Akcji Promocji Dobra! Dokument działań Mikołajowych komandosów dołączyliśmy do wglądu Redakcji MGoscia. 

Na koniec rorat przyznaliśmy, że iść w ciemno za Jezusem to nie takie proste. Ale wspaniała piętnastka udowodniła, że wystarczy podać z ufnością rękę Jezusowi. On sam poprowadzi. Więc idziemy w ciemno! I jeszcze pochwalna rymowanka dla Redakcji MGoscia:

"Kto z Małym Gościem Roraty wybiera, ten co roku lepszym, do Betlejem dociera!"

Dziękujemy naszemu Księdzu Proboszczowi za strzał w dziesiątkę!
Zszokowana zapałem dzieci, siostra Maksymiliana                                     
                                                 

« 1 »
Parafia Królowej Polski w Przemyślu

WIARA.PL DODANE 31.12.2012

Parafia Królowej Polski w Przemyślu

oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione