nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

ks. Jarosław Kwiecień

dodane 16.12.2012 23:39

Rodaki

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej

Choć parafia nasza nieduża, a dzieci mają czasami sporo kilometrów do kościoła, to jednak wiele z nich przychodzi codziennie na Roraty, aby poznawać tych, którzy „poszli w ciemno za Jezusem”. Teraz wiedzą o świętych mogą zawstydzić niejednego dorosłego.

Niektóre z dzieci „zmuszają” do „odpalenia” samochodu swojego tatę czy mamę, by przyjechać do kościoła. – No bo przecież są Roraty – tłumaczą po prostu. Przy zgaszonym w kościele świetle wędrują z lampionami do ołtarza. Później jest czas na uważne słuchanie życiorysu kolejnego świętego czy błogosławionego. Uważać trzeba, by na końcu bez trudu odpowiedzieć na trzy kontrolne pytania. A na modlitwę „Ojcze nasz” w czasie Mszy św. z dumą otaczają ołtarz, chwytając się za ręce i podnosząc wysoko. Bo też chcą „iść w ciemno za Jezusem”, o czym świadczą serduszka z dobrymi uczynkami, których z dnia na dzień wisi na choince przy ambonce coraz więcej.

Ksiądz Jarosław Kwiecień

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  RadekChstczki
  ostatnia aktywność: Dziś 16:52
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1