nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 14.12.2012 19:33

Adwentowa radość

Mija Adwent a ja mam wyrzuty sumienia. Obiecałem sobie, że będę w tym czasie poważniejszy, że nie będę się tyle śmiał, żartował. Niby są to dobre żarty, nie wulgarne, ale jednak. Czy są inne sposoby dobrego przeżycia Adwentu? Wesołek

Śmiech jest bardzo zdrowy i potrzebny. Jest lekiem na stany depresyjne, zapobiega różnym chorobom. To piękny dar Pana Boga, wyróżnia nas pośród innych istot. Żartowanie, szczególnie to na poziomie jest dowodem inteligencji. Wniosek- śmiej się. Jeśli masz wyrzuty sumienia, to śmiej się więcej z siebie, a jak najmniej z  innych. Najlepszym sposobem przygotowania do Świąt jest chodzenie na roraty. Przynajmniej w te dni, gdy możesz. Pisała mi pewna studentka z Krakowa, że u nich kościół jest pełniutki studentów. Są specjalne modlitwy- 9 dniowe nowenny przed Bożym Narodzeniem. Wystarczy wpisać takie hasło w google. Wyskoczy pełno linków. Szukaj tego, gdzie są teksty modlitw na te 9 dni. Sprzątanie domu, pomoc mamie to też mądry sposób, bo rozsiewasz dobro. Przygotowanie niespodzianek pod choinkę, przygotowanie ciekawej szopki, pomoc babci i dziadkowi- to też przygotowanie. No i najważniejsze- spowiedź przed Świętami, a potem obecnośc na Pasterce. Przygotowanie duchowe to czytanie mądrych artykułów. Szukaj. Stron jest wiele. Oprócz naszej małogościowej:  www.deon.pl, www.wiara.pl, www.mateusz.pl,  www.katolik.pl i wiele innych. Adwent to radosne oczekiwanie. Dlatego śmiej się, rozśmieszaj innych, zdumiewaj pogodą ducha, serdecznością, dobrocią.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

                                                                                                                                                                                                                                                   

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  RadekChstczki
  ostatnia aktywność: Dziś 16:52
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1