nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 13.12.2012 22:54

Kłótliwe i wredne

W naszej klasie jest kilka głośnych dziewczyn, które często wywołują kłótnie, wymyślają afery, rozsiewają plotki, psują wszelkie dobro. Ciągle wykrzykują, kto się w kim zakochał, co bardzo wszystkich drażni. One nadają ton naszej klasie, one dominują. Jak sobie z tym poradzić? 12-latka

Najlepiej zebrać te dziewczyny, które nie chcą kłótni i to Wy spróbujcie ostro kilka razy powiedzieć, by tamte przestały się tak dziecinnie zachowywać. Nie przyglądajcie się temu z boku, tylko róbcie głośne uwagi, że to jest nudne, prymitywne i dziecinne. Wiem, jak wredne potrafią być dziewczyny w tym wieku. Ważne, by je lekceważyć, by się nimi nie interesować, by jak najwięcej dziewczyn odsuwało się od tych, które stoją na czele tych grup. Jeśli to nie pomoże, możecie o tym problemie porozmawiać z wychowawczynią, z katechetą, może ze szkolnym pedagogiem. Ale wiem z doświadczenia, że czasami nic nie pomaga. Po prostu wiele dziewczyn wynosi agresję z domu, przez kilka lat będą bardzo niemiłe, dopiero pod koniec gimnazjum się uspokoją. Jeśli nic je nie uspokoi, nie zwracajcie na nie uwagi, bo jeśli nie będzie "widowni", może szybciej skończą.


Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10