nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 09.12.2012 20:07

Przyjaźń to nie niewola

Od 4 klasy przyjaźnię się z dziewczyną, a chciałabym z kimś innym. Gdy mam w szkole pieniądze, to muszę jej coś kupić, nawet jeśli dla mnie nie starczy. Ona tak nie musi. Przeklina, ugania się za dużo starszymi chłopakami, nie odpowiada mi jej towarzystwo. Muszę z nią siedzieć w jednej ławce, nie wolno się przesiadać, a same tak usiadłyśmy na początku roku. Ona chce ode mnie ściągać, a jak jej nie daję, to sie obraża. Jest w naszej klasie inna dziewczyna, ,,ofiara'', wszyscy sie z niej śmieją, ale ja ją bardzo lubię, dobrze sie dogadujemy. Stara przyjaciółka jest zazdrosna o nasze kontakty, nie pozwala mi do tamtej chodzić. 12-latka

Uświadom sobie, że przyjaźń nie jest niewolą, że absolutnie nie musisz spełniać rozkazów lub zachcianek dawnej przyjaciółki. Ty odpowiadasz za swoje zachowanie, wybór przyjaciół. Bardzo Ci współczuję, że dawna przyjaciółka tak źle się zachowuje. Ale powiedz i pomyśl, że ona już nie jest Twoją przyjaciółką. Owszem, siedzicie jeszcze razem, ale pilnuj, by przerwy spędzać osobno. Umawiaj się z tamtą dziewczyną, której dokuczają, że zaraz po dzwonku szybko wychodzicie i razem spędzacie przerwy. Nikt nie ma prawa Cię zmuszać do przyjaźni, do kupowania czegokolwiek, do dawania ściąg. Zachowanie dawnej przyjaciółki jest okropne, jej obrażaniem kompletnie się nie przejmuj i nie tłumacz się. Rób to, na co masz ochotę, nie odpowiadaj jej nawet, wzruszaj ramionami i rób swoje.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2