nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 09.12.2012 17:42

Potrzebne kontakty z koleżankami

Mam przyjaciela. Nigdy się na nim nie zawiodłam. Oboje jesteśmy najlepszymi uczniami w swoich klasach. Często rozmawiamy na przerwach. Chodzę też do szkoły muzycznej, ale nie mam tam przyjaciółki, podobnie jak w klasie. Nie potrafię rozmawiać z koleżankami, nigdy nigdzie z nimi nie byłam. On już kończy gimnazjum i martwię się, że od września będę strasznie samotna. Gimnazjalistka

Ciesz się, że masz przyjaciela. Ale coraz bardziej szukaj kontaktu z dziewczynami. Nauka jest bardzo ważna. Ale umiejętność życia w społeczeństwie też. Wykorzystuj przerwy, czas przed lekcjami, zacieśniaj więzy w szkole muzycznej. Rozmowy z mądrymi koleżankami są bardzo cenne. To jak terapia. Potrzebne w życiu tak samo jak relacje z chłopakami. Cudownie jest mieć takiego przyjaciela jak ten Twój. Ale nie zapominaj o koleżankach. Jeśli nawet te w klasie nie są rewelacyjne, jeśli reprezentują niski poziom, to trudno, proste gadanie o byle czym też jest potrzebne. Podchodź, coś pochwal, zapytaj, bądź zaciekawiona problemem.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Każda mądra dziewczyna dochodzi do tak zwanej ściany, gdy nagle widzi, że dobre oceny to jednak nie wszystko. Czytanie książek jest kapitalne, ale nie zastąpi życia. Człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje bezpośredniego kontaktu. Jak się rozwinie przyjaźń z kolegą- czas pokaże. Nie da się tego teraz przewidzieć. Nie powinnaś swojego życia ograniczać tylko do niego. Wyjdźcie z koleżankami. Nie poddawaj się smutkom wieku dorastania, sprawiaj sobie różne drobne przyjemności i przede wszystkim kpij z siebie, szukaj jak najwięcej okazji do śmiechu. Tylko na wesoło da się przetrwać trudny czas dojrzewania.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10