nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

PAP

dodane 03.12.2012 11:22

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

W zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zagrała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna wspierająca dzieci z chorobą nowotworową Fundacji Iskierka.

Z Orkiestrą wystąpili Renata Przemyk, Artur Andrus, zespół Raz Dwa Trzy i Javier Nandayapa. Zabrzmiała m.in. piosenka „Nie tylko w niebie” napisana specjalnie na płytę i koncert przez lidera Raz Dwa Trzy Adama Nowaka, zainspirowanego przez dzieci – podopiecznych fundacji.

„Nie wiedziałem, jaką historię miałbym opowiedzieć ludziom, którzy na co dzień są bardzo dzielni. (…) Dzieci napisały więc, o czym marzą. Okazało się, że wspólnym mianownikiem jest to, że coś chcą robić z kimś. Piosenka jest więc o tym, co jest dobrego między ludźmi” – powiedział Nowak. Gwiazdom towarzyszyły a scenie dzieci oraz Chór Dziennikarzy i Chór Policjantów.
Wcześniej wspólnie nagrali płytę. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na cele fundacji, która na różne sposoby wspiera chore dzieci i ich rodziny.

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna koncertuje tylko raz w roku. Wcześniej nagrała dwie płyty. Pierwsza pt. "Podróże do Krainy Fantazji", w której nagraniu uczestniczyli m.in. aktorka Dorota Pomykała i Artur Rojek z zespołu Myslovitz, ukazała się w 2006 roku w nakładzie 3 tys. egzemplarzy. Drugi album "Moc marzeń" ukazał się w grudniu 2009 roku i osiągnął nakład 10 tys. Chorym dzieciom w nagrywaniu tej płyty towarzyszyli m.in. Natalia Kukulska i Mika Urbaniak.
 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione