nasze media MGN 07/2024
dodane 20.11.2012 11:26

Parafia św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu

Chcemy podzielić się radością z czytelnikami „Małego Gościa Niedzielnego” jak w naszej parafii uczestniczyliśmy w nabożeństwach różańcowych pod hasłem: „Otwórz serce Jezusowi”

W tym roku obok ustawionej figurki Matki Bożej przyozdobionej wielobarwnymi kolorami róż stało duże serce (z „małymi półeczkami”) na których dzieci ustawiały zapalone świece. Zachęcając dzieci do modlitwy mówię im, że są „szczęściarzami”, gdyż Matka Boża przychodziła do nich z orędziem, aby odmawiały różaniec. Widzę wtedy radość na ich twarzach. A jak modlitwę różańcową pokochały dzieci – oddajmy im głos i posłuchajmy ich wypowiedzi.

 

 

Martyna Migdał kl. III
Chodziłam na różaniec ponieważ miałam bardzo dużo intencji do Matki Bożej. Będę wspominać modlitwę różańcową bo było fajnie i mogłam w ciszy pomodlić się. Lubię się modlić, bo mogę wtedy porozmawiać z Panem Bogiem. Myślę, że warto było chodzić na różaniec i modlić się.

Justyna Szeremeta kl. III
Chodziłam na różaniec, bo chciałam modlić się do Maryi. Lubię się modlić, bo uwielbiam rozmawiać z Panem Jezusem. Zrozumiałam, że różaniec jest potrzebny, bo on dużo nam daje. Myślę, że w przyszłym roku także tak pięknie będę się modlić i chodzić na różaniec.

Jagoda Kowalska kl.II
Chodziłam na różaniec bo lubię się modlić. Lubię się modlić „Zdrowaś Maryjo”. Zrozumiałam, że różaniec jest fajnym zajęciem. Myślę, że w przyszłym roku będę chodzić na różaniec tak samo. Będę wspominać modlitwę różańcową bardzo dobrze.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu   Oliwia Urbanowicz kl. IIIa
Chodziłam na różaniec, bo chciałam zobaczyć się ze świętymi a najbardziej  z Maryją i Panem Jezusem. Lubię się modlić, bo chcę ofiarować  świętym to, co oni mi ofiarowali: rodzinę, dobre serce, koleżanki, kolegów i dom w którym się chowam w czasie burzy. Zrozumiałam, że różaniec jest fajny i potrzebny, bo się spotykam ze świętymi. Myślę, że to były dobre dni na różańcu. Będę wspominać modlitwę różańcową, bo chcę każdemu opowiadać jak się fajnie chodziło na różaniec!

Zuzanna Migdał IIIa
Chciałam chodzić na różaniec, bo bardzo mi zależało, mogłam mówić do mikrofonu i klęczeliśmy przed Najświętszym Sakramentem. Lubię się modlić ponieważ w ogóle modlę się do Boga i w duszy z Nim rozmawiam. Myslę, że będę chodzić w przyszłym roku. Będę wspominać modlitwę różańcową, bo było bardzo fajnie a najlepsze było to, że stawialiśmy świeczki na duże serce.

Weronika Piekarek III
Chodziłam na różaniec, bo lubię się modlić .Lubię się modlić modlitwą: Zdrowaś Maryjo. Zrozumiałam, że różaniec jest bardzo fajny. Myślę, że różaniec jest fajnym zajęciem na wieczór. Będę wspominać modlitwę różańcową, bo mi się spodobał i super było zapalać świeczki i mówić do mikrofonu.

Nikola Małecka kl. IV
Chodziłam na różaniec, bo chciałam mieć wszystkie obrazki na sercu. Zrozumiałam, że różaniec jest fajny. Podobało mi się mówienie przez mikrofon „Zdrowaś Maryjo”, stawianie świeczek na sercu i mówienie w innych językach. Myślę, że będę chodzić na następne różańce. Będę wspominać modlitwę różańcową, bo było fajnie na różańcu.

Julia Ślęzak kl. III
W tym roku na różańcu podobało mi się najbardziej mówienie do mikrofonu „Zdrowaś Maryjo” i zanoszenie świeczek do serduszka. Chodziłam na różaniec, bo bardzo mi się podobało, że po nabożeństwie różańcowym mogłam przystapić do Komunii św. Warto było chodzić na różaniec.

Michalina Macura kl. IV
Chodziłam na różaniec, bo bardzo lubię mówić „Zdrowaś Maryjo”. Lubię się modlić bo to dla mnie przyjemność. Zrozumiałam, że różaniec to bardzo fajna modlitwa. Myślę, że różaniec to bardzo dobra modlitwa dla dzieci. Będę wspominać różaniec co roku.

Hania Kukuć kl. III
W tym roku na różańcu najbardziej podobało mi się stawianie świeczek na duże serce i mówienie modlitw do mikrofonu. Zrozumiałam, że różaniec jest bardzo fajny. W następnym roku też pójdę na różaniec. Lubię różaniec ¬- spoko.

Na koniec pozostało nam dorosłym, podziękować Wam dzieciom – za wspólnie spędzony czas i swiadectwo waszej wiary.
s. Bernarda Mularczyk ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..