nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022
dodane 06.11.2012 23:09

Jednak nie na zawsze

Ponad rok temu stałyśmy się najlepszymi przyjaciółkami na zawsze. Jednak teraz odnoszę wrażenie, że ona woli spędzać czas z innymi. To oczywiste, ze nie zabraniam jej się spotykać z kimś innym. Ale często zdarza jej się nawet nie powiedzieć mi 'cześć' na przywitanie. Ma jakieś plany z innymi, a mi nawet nie raczy powiedzieć o co chodzi. A najgorsze jest, że ja już chyba nie lubię jej tak jak przedtem. Kilka razy poruszałam ten temat, ona mówiła, ze już nie będzie tak robić. Ale po kilku dniach znowu zaczęła się tak zachowywać. Co mam na to poradzić? Zrozpaczona dwunastolatka.

Tak się zdarza w Waszym wieku. Ona nie jest winna, bo przecież do przyjaźni nie można się zmusić. Było cudownie, należy się z tego cieszyć. Biblia mówi, że wszystko ma swój czas. I chyba właśnie minął czas Twojej przyjaźni z tą dziewczyną. Widocznie ona czuje bardzo silną potrzebę nowych kontaktów. Nie zrywaj przyjaźni, bo może za kilka miesięcy sytuacja sie poprawi. Ale teraz Ty też masz jej już dosyć. Coś dobrego się skończyło, ale nowe dobro wnet się zacznie. Nie wybieraj nowej przyjaciółki, tylko przez pewien czas rozmawiaj ze wszystkimi, nawet z równoległych klas. Śmiało podchodź, żartuj, nie pokazuj smutnej miny. Jeśli rodzice się zgodzą, to zrób w domu jakieś dziewczęce spotkanie, może gry planszowe, może coś innego. Absolutnie nie narzekaj na to, co się stało. Jeśli ktoś zapyta, to powiedz spokojnie, że czas Waszej przyjaźni chyba się skończył
i nic w tym złego, takie życie. Pokaż klasie, że jesteś radosna, pogodna, że nie obgadujesz. Żeby sytuacja była jasna, to kiedyś spokojnie podziękuj jej za Waszą przyjaźń, która może znowu się kiedyś zacieśni.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione