nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 03.11.2012 09:26

Miej własny styl

Moja rodzina nie ma zbyt wiele pieniędzy i nie stać mnie tak jak koleżanki na najmodniejsze stroje. Czuję się przez to gorsza, taka szara. Dobra koleżanka jest radosna, zawsze w dobrym humorze i całkowicie zmieniła styl na emo. Ma ładnie ścięte włosy, stała się jeszcze bardziej popularna. W dodatku podoba mi się chłopak, który chodzi już z dziewczyną i na mnie nawet nie spojrzy. Jestem bardzo niska i chyba to też nie podoba się chłopakom. Tak bym chciała też mieć jakiś styl, myślę, czy nie upodobnić się do koleżanki. Tylko, że mama może być przeciwna. Gimnazjalistka

Jak każda nastolatka szukasz swojego stylu. Koleżanka tylko ubiera się w stylu emo, bo skoro ma poczucie humoru i jest wesoła i lubiana, to nie jest emo i bardzo dobrze. Nie naśladuj jej ślepo, bo jesteś inna, jesteś sobą, jesteś świetna. Uwierz w siebie. Idź do dobrego fryzjera. Nie rób sobie takiej samej fryzury jak koleżanka, tylko pogadaj z fryzjerką, niech doradzi, powiedz, jakie Ci się podobają. Nie bądź kopią koleżanki, bo kopie nie są udane. Bądź sobą. Znam wiele dziewczyn, których rodzice nie mają specjalnie pieniędzy, a one potrafią tak kupować na wyprzedażach, że chodzą modniej i ciekawiej ubrane niż zamożne koleżanki. To wymaga i czasu i dobrego smaku. Nad tym się pracuje, to jest też ciekawa zabawa, uczy gustu, kultury itd. Liczy się Twoja uśmiechnięta twarz, zadowolenie jakie z niej bije, to daje urok. Takie kobiece polowania na przeceny i okazje daje wiele radości.
Chłopak jest zajęty, ale nadejdzie dzień, że trafisz na takiego, że obojgu Wam będzie zależało. Jeszcze może urośniesz. Ale wzrost to sprawa genów. Na ogół chłopcy w starszym wieku lubią niższe dziewczyny, bo lubią górować. Ale zawsze dodasz sobie dowolną ilość centymetrów przez buty na obcasach. Dbaj o siebie, ćwicz dla ładnej sylwetki, może się kiedyś zorganizujecie w szkole darmowe zajęcia z tańca, aerobicu lub coś w tym stylu, wystarczy pogadać z nauczycielami. Ponura osoba pełna pretensji i pesymizmu odstrasza każdego.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..