nasze media MGN 07/2024
dodane 22.10.2012 09:24

Uwaga wolontariusze!

Z definicji działalność wolontariusza to pomoc dobrowolna i bezpłatna na rzecz innych osób.

Niestety w praktyce wygląda to tak, że po ukazaniu się ogłoszeń w prasie, informujących,  że fundacja szuka wolontariuszy dostajemy wiele zapytań ile płacimy za udział w akcji.  Kiedy tłumaczymy ideę wolontariatu spotykamy się z różnym przyjęciem informacji, że to bezpłatna forma pomocy. Czasem niestety z bardzo niemiłym, a nawet wulgarnym.


A wszystko to w odpowiedzi na ogłoszenie Fundacji Dziecięca Fantazja, fundacji zajmującej się spełnianiem  marzeń nieuleczalnie chorych polskich dzieci. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się przeważnie z chorobami nowotworowymi i ciężkimi chorobami genetycznymi. Marzenia chorych dzieci są przeróżne. Często nieuleczalna lub ciężka, przewlekła choroba dziecka wiąże się z rozpadem rodziny, jak również z jej zubożeniem, wszystkie środki finansowe są przeznaczane na podstawowe potrzeby, a na prezenty nie wystarcza nigdy. Podopieczni fundacji nie tylko zmagają się ze śmiertelną chorobą, ale również z problemami rodzinnymi (dzieci obarczają się winą za problemy rodziców) oraz finansowymi.  Właśnie dlatego tak niesamowicie wzruszające i budujące dla naszych podopiecznych jest spełnianie marzeń, które jest możliwe także dzięki pomocy ich rówieśników – wolontariuszy, którzy biorąc udział w organizowanych przez nas ogólnopolskich akcjach, przyczyniają się do spełnienia marzeń dzieci i nastolatków w swoich województwach.

Uwaga wolontariusze!  


Od wielu lat wspólnie z marketami OBI w okresie lipiec – grudzień Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje dużą akcję charytatywną w marketach OBI i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić kolejne dzieci.
Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI eleganckiego magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. W wybrane weekendy do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na działalność statutową Fundacji Dziecięca Fantazja. To jest niesamowicie  wzruszające. Ci młodzi ludzie, przeważnie w weekendy, zamiast oddawać się błogiemu lenistwu i wypoczywać, udają się do marketów i w ten sposób pomagają spełniać marzenia ciężko chorych dzieci – swoich rówieśników. W zamian za pomoc, wolontariuszom wystawiane są zaświadczenia o udziale w wolontariacie niezbędne do szkół i życiorysów zawodowych.


Zachęcamy kolejne osoby indywidualne oraz całe grupy szkolne do udziału w akcji. Każdy może wysłać swoje zgłoszenie pod adres: wolontariat@f-df.pl lub zadzwonić do fundacji pod numer 22 517 17 70 .  Nie każdy musi pomagać, ale warto.  Zachęcamy nie tylko młodzież, ale również rodziców do wspólnego udziału w akcji wraz ze swoimi pociechami. Może nie jest to tradycyjny sposób na spędzenie weekendu, ale na pewno bardzo ważny pod względem wychowawczym i edukacyjnym. Polecamy rodzicom na początek prześledzenie strony fundacji lub naszego fan page’a na facebooku i uświadomienie dzieciom jak są szczęśliwi będąc zdrowymi. Niestety wielu młodych ludzi o tym zapomina, albo w ogóle nie bierze pod uwagę swojego zdrowia, niejednokrotnie je zaniedbując bądź niszcząc.

Uwaga wolontariusze!  


Dzięki  firmie OBI i wolontariuszom spełniło się już prawie 300 marzeń naszych podopiecznych. Udało się pozyskać już prawie 500 000 zł! Wszystkie marzenia  można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/.


Pomagać można na różne sposoby – można zgłosić się wolontariatu w marketach OBI, kupić kartki świąteczne w Fundacji Dziecięca Fantazja, adoptować marzenie konkretnego dziecka i spełnić je z okazji Świąt oraz przekazać 1% swojego podatku. Więcej informacji na stronie Fundacji Dziecięca Fantazja www.f-df.pl . Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym los chorych dzieci nie jest obojętny.

Uwaga wolontariusze!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..