nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 17.10.2012 21:52

WIELKIE LENISTWO

Moja koleżanka od początku tego roku znowu nic nie robi. Zachęcam, pilnuję, przypominam, proponuję pomoc. Ją to denerwuje i mówi, bym dała spokój, bo to jej życie i jej decyzje. Najgorsze jest to, że jej mama wcale się tym nie przejmuje. W zeszłym roku ledwo przeszła do następnej klasy. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobic, bo to dobra dziewczyna. Gimnazjalistka

Jesteś fantastyczną i odpowiedzialną koleżanką. Więcej zrobić się nie da. Niestety, lenistwo ogarnęło koleżankę. Jeśli chcesz mieć zupełnie jasną sytuację, to powiedz spokojnie, że już jej nie będziesz zamęczała, że już się nie będziesz narzucała. I koniec, nie poruszaj tego tematu. Dziewczyna ma pełne poparcie mamy, by nic nie robić. Św. Benedykt mawiał, że "lenistwo jest wrogiem duszy". Już się o tym przekonałaś. Może pewnego dnia koleżanka się obudzi do aktywnego życia, może bardziej przekonasz ją przykładem swojego życia, gdy będzie widziała, że można być radosną i obowiązkową nastolatką.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 23.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 95
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26