nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 16.10.2012 21:51

Inna niż brat

Jestem cicha i nieśmiała. Wszyscy dziwią się, że jestem siostrą mojego brata- chłopaka przebojowego, znanego w całej szkole, którego wszędzie pełno. Zazdroszczę mu, ale choćbym nie wiem, jak się starała, nie dorównam mu. Wcale nie śmieszą mnie jego żarty, do tego czuję, że on mnie lekceważy, w niczym mi nigdy nie pomógł, potrafi być chamski. On zna swoje zdolności, ja nie wiem, ja jaki iść profil w liceum. Chciałabym być swobodniejsza. Niestety, nie potrafię nawiązywać kontaktów, nie potrafię swobodnie rozmawiać, jestem typowym samotnikiem. Lecz coraz bardziej tego nie lubię. Gimnazjalistka

Ponieważ nie chcesz być całkowitym samotnikiem, to z wiekiem przyjdzie większa swoboda, zapewniam. Tymczasem nie martw się niczym na zapas. Pogoda ducha jest jednak widoczna na zewnątrz- w oczach, w uśmiechu. Ona daje to nieuchwytne "coś" Nie myśl o bracie. Nie konkuruj z nim. Większość braci lekceważy siostry, chamsko sie do nich odnosi, niektórzy dopiero z wiekiem nawiązują kontakt. Jesteście inni. Nie zazdrość mu. Nie słuchaj jego żartów. Brat niech ma swoje sprawy, Ty swoje i nie porównuj Was! Spróbuj zapisać się do psychologa, by pomógł odgadnąć, co powinnaś dalej robić, jakie masz zdolności. Ludzie żyją coraz dłużej i widzę, że niektórym droga dojścia do przyszłego zawodu zajmuje więcej czasu. Nie staraj się być na siłę towarzyska. Rób i mów to, na co masz ochotę. Nie musisz być jak brat, jak inni. Osoby ciche też są bardzo potrzebne. Zaraz przychodzi mi na myśl kilka tytułów Musierowicz, ale nie wiem, czy lubisz jej powieści. Tak modna teraz wesołkowatość czasami męczy. Nie musisz taka być. Rób treningi pogody ducha- obserwuj ludzi, myśl o nich tylko pozytywnie, myśl pozytywnie o tysiącu drobiazgów- od rana do wieczora. Pogoda ducha musi wypływać z Twojego wnętrza, bo inaczej ludzie wyczuwają fałsz.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  JanPaPo
  ostatnia aktywność: 16.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26