nasze media MGN 10/2020

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

|

MGN 11/2012

dodane 18.10.2012 09:55

Marta Jakimowicz

Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Synu Dawida, ulituj się nade mną". (Mk 10, 48)

Nie trzeba się bać rozmawiać z Jezusem i mówić do Niego bardzo konkretnie.
Mam brata Łukasza, ale bardzo chciałam mieć jeszcze rodzeństwo. Dopiero wtedy, gdy razem z Łukaszem zaczęliśmy się modlić o jeszcze jednego brata albo siostrzyczkę, okazało się, że nasza rodzina się powiększy.
Bartymeusz wrzeszczał tak, że wszyscy apostołowie zatykali uszy. I prosili, żeby się uciszył, ale on nic sobie z tego nie robił, tylko krzyczał jeszcze głośniej.
Czy Pan Jezus się na niego obraził? Albo był oburzony? Nie! Zawołał Bartymeusza, ale nie chciał go upominać, że się zachowuje nieodpowiednio i wszystkim uszy puchną od tego wrzasku. Myślę, że Pan Jezus dokładnie wiedział, czego Bartymeusz chce, ale i tak sam go o to zapytał. Chyba dlatego, że Jezus niczego nie chce zrobić na siłę, nie chce za nas decydować, ale jak prawdziwy przyjaciel chce z nami rozmawiać. Lubi, kiedy jesteśmy z Nim szczerzy i nie udajemy. Bo chyba nikt tego nie lubi, kiedy koleżanka czy kolega udaje najlepszego przyjaciela, albo mówi, że lubi mnie najbardziej ze wszystkich, a potem nie zwraca na mnie uwagi, a nawet obgaduje po kątach.
Pan Jezus nie jest taki. Jemu mogę powiedzieć wszystko, bez żadnego udawania. Kiedy jestem bardzo szczęśliwa i chce mi się krzyczeć ze szczęścia, albo kiedy jestem wściekła, albo kiedy jest mi smutno i nawet krzyczeć mi się już nie chce. Pan Jezus to wszystko rozumie. Myślę, że słucha mnie bardzo uważnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione