nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Dawid Sałaciak

dodane 02.10.2012 12:20

Do Brennej, Wisły i Warszowic

W sobotę 29 września wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę ministrancką zorganizowaną przez księdza wikarego Pawła.

Ministranci z Chełma Śląskiego. Około 7:30 wyruszyliśmy z parkingu przy probostwie do Brennej. Jechaliśmy tam dosyć długo. Droga minęła nam szybko ponieważ mieliśmy czas na wspomnienia o wakacjach, które szybko nam minęły.

Najpierw poszliśmy do kościoła pod wezwaniem św. Jana Sarkandra, w którym posługują Ojcowie Franciszkanie. Akurat zdążyliśmy na końcówkę nabożeństwa. Następnie odmówiliśmy wraz z księdzem jedną dziesiątkę różańca po czym dostaliśmy ładne obrazki. Później franciszkanin z tamtejszej parafii opowiedział nam ciekawą historię o tym miejscu. Następnym naszym celem był ,,dom chleba". Opowiedzieli nam tam o tym jak się kiedyś żyło, uprawiało rolę i jak piekło chleb. Po tym wykładzie zeszliśmy po schodach w dół, aby zrobić własny chleb. Następnie weszliśmy do stodoły i oglądaliśmy różne maszyny do uprawy roli. Było bardzo ciekawie.

  Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Wisły na skocznię imienia Adama Małysza w Malince. Trafiliśmy na odbywające się tam zawody. Młodsi ministranci zbiegli w dół, aby przybić ,,piątkę” ze skoczkami, którzy właśnie schodzili. Po zawodach wyjechaliśmy na rynek Wisły, gdzie ksiądz Paweł zaprosił nas na lody. Po ich zjedzeniu poszliśmy na strzelnicę oraz na bangy. Wszystkim bardzo się podobało, ale najlepsze było jeszcze przed nami. Po ok. 30 minutach dojechaliśmy na gokarty. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a humory nam wciąż dopisywały. Każdy z nas jechał po dwa razy. Po zabawie zostaliśmy zaproszeni przez naszego księdza wikarego na obiad. I tak po całym dniu zabawy dotarliśmy do domu. Moim zdaniem było bardzo miło, i w imieniu wszystkich ministrantów biorących udział w wycieczce chciałbym bardzo serdecznie podziękować księdzu opiekunowi za miło spędzony czas.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: Dziś 10:15
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 2
  wojas004
  ostatnia aktywność: 23.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 95
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2