nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

KAI

dodane 12.09.2012 21:00

Misja Madryt: Radość i Ewangelia

„Słudzy i świadkowie Prawdy” – to hasło Misji Madryt, która rozpocznie się 30 września w stolicy Hiszpanii. Jej celem jest odnowienie wiary osobistej i wspólnotowej. Główne założenia misji przedstawił kard. Antonio María Rouco Varela.

Misja Madryt jest odpowiedzią na apel Benedykta XVI o nową ewangelizację, który skierował on do młodzieży na zakończenie ŚDM. Papież wezwał wówczas młodych, aby „przekazali innym radość wiary” dając świadectwo o Chrystusie w trudnych środowiskach. Misja Madryt zrodziła się po ŚDM i jest jej kontynuacją.

„Można powiedzieć, że w pewien sposób nasz tegoroczny plan jest wynikiem i owocem Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się latem 2011 r. – stwierdził kard. Rouco Varela. – Styl, forma, treści, sposób, w jaki przebiegł Dzień Młodzieży, przykład, jaki nam dał Benedykt XVI ukazując, jak się ewangelizuje i jak się ewangelizuje młodzież, były decydujące podczas opracowania programu, jego linii, sposobu organizacji i określenia, jak chcemy przeżyć Misję w Madrycie” – dodał madrycki arcybiskup.

Misja rozpocznie się od archidiecezjalnej pielgrzymki do Fatimy 28 września oraz uroczystej Eucharystii w katedrze Almudena w Madrycie w niedzielę 30 września wieczorem. Program przewiduje m. in. katechezy poświęcone prawdom wiary, misje i rekolekcje parafialne i szkolne, spotkania z nauczycielami, studentami i profesorami, szereg wydarzeń kulturalnych, wspomnienie 50-lecia Soboru Watykańskiego II oraz utworzenie Caritas Uniwersyteckiej. W logotypie Misji, który stylem i kolorami nawiązuje do logotypu ŚDM, znajduje się litera „M”, która oznacza zarówno Madryt, jak i Misję. U góry po prawej stronie został umieszczony krzyż, znak Chrystusa i Jego Kościoła.

„Misja jest szczególnie ważna w tych trudnych chwilach kryzysu wiary i duchowości, który powoduje tyle problemów społecznych i ekonomicznych w społeczeństwie” – podkreślił arcybiskup hiszpańskiej stolicy.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: Dziś 02:15
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26