nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 09.09.2012 23:21

Pomóc nieśmiałemu

Od dawna bardzo podoba mi się pod każdym względem jeden z kolegów. Niestety, jest dosyć nieśmiały wobec dziewczyn. Przyłapałam go wiele razy na wpatrywaniu się we mnie, uśmiechałam się zachęcająco, ale on nie podjął rozmowy. Nie chcę być nachalna, uznaję zasadę, że to chłopak zaczyna się starać o dziewczynę. Nie potrafię jednak z niego zrezygnować, obserwuję go i coraz bardziej przekonuję się do niego- mądry, spokojny, religijny, życzliwy. Licealistka

Niby jest tak, że to chłopak powinien wyjść z inicjatywą. Ale są wyjątkowe sytuacje, gdy jednak dziewczyna powinna chłopakowi trochę pomóc. W moich licealnych czasach pomagałyśmy sobie i gdy któraś mówiła, że chciałaby bliżej poznać jakiegoś chłopaka, wtedy koleżanki kombinowały, co można zorganizować, by się można spotkać, poznać. Zapraszałyśmy sporą grupę na wycieczkę rowerową po kilku okolicznych miejscowościach, to znowu chłopcy organizowali mecze itd. No i spotkania w kościele, a w zasadzie po nabożeństwach, po mszach. Naradź się z kilkoma koleżankami i zorganizujcie ognisko, mecz, rowery. Wyznacz sobie granicę, że jeśli do zimy nic się nie zacznie, to zaczynasz się uważnie rozglądać za innym, bardziej energicznym chłopakiem. O dobrego chłopaka warto się modlić, ale nie narzucać Panu Bogu osoby, prosić o wskazanie, o kierowanie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10