nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/p

dodane 28.08.2012 09:32

Ściągnęli Papieża do Watykanu

Z powodu najazdu francuskich ministrantów na Rzym audiencja generalna nie odbędzie się w Castel Gandolfo.

Ze względu na sporą liczbę uczestników najbliższa środowa audiencja ogólna, 29 sierpnia, odbędzie się na placu św. Piotra w Rzymie. Benedykt XVI przybędzie z Castel Gandolfo i po zakończeniu spotkania z wiernymi powróci do swej letniej rezydencji.

W pielgrzymce francuskich ministrantów (oczywiście nie tych ze zdjęcia obok, to ministranci z parafii św. Szczepana w Katowicach), odbywającej się pod hasłem „Służenie Panu jest radością człowieka i radością Boga” uczestniczy 2 600 młodych. Towarzyszy im 10 biskupów oraz setka księży i seminarzystów. Pierwotnie spodziewano się, że w tygodniowej pielgrzymce weźmie udział 600 ministrantów. Zgłosiło się ich cztery razy więcej.

W sumie w całej Francji jest ich 50 tys. Sprzyjają temu rodzice, którzy mają pozytywne doświadczenia z ministranturą, oraz sam Kościół, który w dobie kryzysu powołań przypomniał sobie, że posługa u ołtarza była dla wielu kapłanów pierwszą okazją do rozeznania swego powołania.

Francuski episkopat przygotował w Rzymie dla ministrantów bogaty program. Obok Mszy w głównych bazylikach i spotkania z Papieżem, który specjalnie dla nich przyjedzie w środę do Rzymu, przewidziano zwiedzanie starożytnych zabytków, aby lepiej zrozumieć, gdzie i jak rodziło się chrześcijaństwo. Ministranci poznają też rzymski barok, a na jego podstawie związek chrześcijaństwa ze sztuką.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..