nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

PAP

dodane 09.09.2012 07:42

Formuła... E?

Formuła E to nowa seria wyścigów aut o napędzie elektrycznym. Pierwsza edycja imprezy ma odbyć się w 2014 roku pod egidą Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), a kierowcy walczyć będą o tytuł mistrza świata.

Rywalizacja nie będzie odbywać się na torze, tak jak jest to np. w Formule 1, ale trasy będą wytyczone na ulicach wielkich miast.

"To bardzo ważny dzień dla sportu motorowego" - skomentował prezes FIA Jean Todt.

W tym roku zostaną przeprowadzone już pierwsze testy nowej formuły. Ostatecznie dwudziestu kierowców ma zostać podzielonych w dziesięć teamów, które walczyć będą o tytuł mistrza świata. Ustalono już nawet zasady przyznawania licencji i prawa komercyjne.

"Ta spektakularna seria wyścigów ma dać ludziom wiele radości, ale także nowe możliwości. Promować będziemy czystą energię, mobilność i wytrwałość. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców" - powiedział Todt.

Udział mogą wziąć samochody, które przez FIA zostaną dopuszczone do Formuły E. W planach są wyścigi na czterech kontynentach. Poszczególne miasta już mogą zgłaszać chęć organizacji.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10