nasze media MGN 07/2024

PAP/p

dodane 24.08.2012 13:19

Euro 2012 wraca do Wrocławia

A dokładnie – Eurocamp 2012. Tak nazywa się turniej piłkarski, który od 31 sierpnia do 1 września odbędzie się we Wrocławiu. Impreza odbywa się tradycyjnie po zakończeniu piłkarskich mistrzostw Europy.

Około 250 młodych zawodników z ponad 50 krajów weźmie udział w tym turnieju. W trakcie imprezy odbędą się m.in. warsztaty integracji społecznej, dialogu międzykulturowego, przywództwa młodzieżowego i zdrowego stylu życia. Najważniejszym punktem Eurocamp będzie turniej piłkarski, który zostanie rozegrany na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia

„Zostanie on rozegrany metodą football3, zgodnie z którą na boisku grają drużyny mieszane, a wygrywa niekoniecznie ten, kto zdobywa najwięcej bramek, ale ten kto uzbiera najwięcej punktów m.in. za grę fair play” – tłumaczyła Anna Bytońska z biura prasowego wrocławskiego Urzędu Miasta.

Zawodom będzie towarzyszył dwudniowy festyn, a przy znajdującej się na Pergoli fontannie pojawi się kilkadziesiąt punktów, w których przedstawiciele wrocławskich organizacji i klubów sportowych będą prezentować swoją działalność.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, mecze będą rozgrywane od 10.00 do 18.00, a współorganizatorami turnieju są UEFA i Komisja Europejska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..