nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

przystanekjezus.pl/ps

dodane 03.08.2012 09:25

Przystanek Jezus w Kostrzynie

W Kostrzynie nad Odrą trwa Przystanek Jezus. To akcja ewangelizacyjna skierowana do młodych ludzi uczestniczących w festiwalu Przystanek Woodstock.

Ponad tysiąc ewangelizatorów przeszło przez Kostrzyn, docierając na pole Woodstocku. Następnie bp Tadeusz Lityński poświęcił wielki, biały krzyż i tak oficjalnie otworzył Wioskę Przystanku Jezus. Tak się wszystko rozpoczęło.  Przez cały ten czas głoszą Dobrą Nowinę wśród uczestników festiwalu organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Fragment homilii ks. Artura Godnarskiego, inicjatora PJ:

(…) Ewangelizacja musi być inteligentna! Z boku stoją ludzie, którzy przyglądają się, patrzą i nie możemy sprawiać wrażenia, że nasze działanie jest działaniem czysto emocjonalnym, pozbawionym podstaw logiki. Nasze działanie bierze początek z Miłości. Nawet Bóg zatrzymuje się wobec człowieka i szanuje jego wolność. Sam Chrystus powtarzał wielokrotnie: „jeśli chcesz”. Proszę was o święta, piękną, delikatną nieśmiałość. Chcę cię prosić bądź inteligentna, bądź inteligentny w ewangelizacji. Popatrzcie jak Jezusa zarzuca sieć, by złowić Piotra. Pierwszy raz gdy Piotr spotyka Jezusa nad Jordanem, tam gdzie Jan wskazuje Baranka Bożego. Piotr wraca do Galilei, bo zostawił tam wszystko a Jezus wraca do Galilei z powodu Piotra. Jezus zdobywa Piotra w sposób inteligentny – wsiada do łodzi Piotra i zaczyna oddzielać Piotra od linii brzegowej. Przychodzi moment, gdy Jezus powie „wypłyń na głębię!”.(…)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..