nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI

dodane 30.07.2012 10:17

Sześć dni z Karoliną

Około 100 osób zamieszkało w Miasteczku Modlitewnym wokół Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie k. Tarnowa.

Przyjechali tam młodzi ludzie z kilku diecezji, by przez sześć dni poznawać życie i przesłanie Karoliny Kózkówny, która zginęła w 1914 r. z rąk rosyjskiego żołnierza, broniąc się przed gwałtem. 25 lat temu papież Jan Paweł II ogłosił Karolinę Kózkównę błogosławioną. W kościele parafialnym w Zabawie, gdzie odbywają się spotkania modlitewne, znajduje się sarkofag bł. Karoliny, a kilka kilometrów dalej jej dom rodzinny i miejsce męczeństwa.

Podczas pierwszej adoracji Najświętszego Sakramentu każdy uczestnik Miasteczka został namaszczony olejkiem nardowym. Ten znak wpisuje się w symbolikę tegorocznego Miasteczka - jest wezwaniem do szukania prawdy i życia nią.

Miasteczko Modlitewne to także spotkania w grupach, dyskusje, śpiewy i tańce. Najważniejszy dzień i powód wspólnego spotkania to 2 sierpnia – 114. rocznica urodzin bł. Karoliny Kózkówny, która zginęła w obronie czystości mając 16 lat.

Uczestnicy nocują w namiotach przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Sceneria miasteczka namiotowego oraz stodoła, w której spożywane są posiłki, przypominają czasy przełomu XIX i XX wieku, w których żyła bł. Karolina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione