nasze media MGN 12/2020

PAP

dodane 27.07.2012 10:13

Nasza ekipa w Londynie

Skład reprezentacji Polski na Igrzyska XXX Olimpiady Londyn 2012 (27 lipca - 12 sierpnia):

BADMINTON
---------
kobiety

gra pojedyncza
Kamila Augustyn (1982, SKB Suwałki)

mężczyźni

gra pojedyncza
Przemysław Wacha (1981, LKS Technik Głubczyce)

gra podwójna
Michał Łogosz (1977, SKB Suwałki)
Adam Cwalina (1985, SKB Suwałki)

gra mieszana
Nadieżda Zięba (1984, UKS Hubal Białystok)
Robert Mateusiak (1976, UKS Hubal Białystok)

BOKS
----
Karolina Michalczuk (1979, PACO Lublin) 51 kg

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA
----------------------
Joanna Mitrosz (1988, UKS Jantar Gdynia) wielobój

GIMNASTYKA SPORTOWA
-------------------
Marta Pihan-Kulesza (1987, MKS Kusy Szczecin) wielobój
Roman Kulesza (1983, AZS AWF Biała Podlaska) wielobój

JEŹDZIECTWO
-----------
ujeżdżenie
Beata Stremler (1984, Lewada Zakrzów), koń Martini
Katarzyna Milczarek (1965, KJ Zagozd), koń Ekwador
Michał Rapcewicz (1982, AKU Thomson Wrocław), koń Randon

wkkw
Paweł Spisak (1981, JKS Dako Galant Skibno), koń Wag

JUDO
----
kobiety
Katarzyna Kłys (1986, Wisła Kraków) 70 kg
Daria Pogorzelec (1990, Wybrzeże Gdańsk) 78 kg
Urszula Sadkowska (1984, UKS Nippon Olsztyn) +78 kg

mężczyźni
Paweł Zagrodnik (1987, Czarni Bytom) 66 kg
Tomasz Adamiec (1982, UKJ Ryś Warszawa) 73 kg
Janusz Wojnarowicz (1980, Czarni Bytom) +100 kg

KAJAKARSTWO
-----------
klasyczne

kobiety
Aneta Konieczna (1978, Warta Poznań) K-1 500 m, K-4 500 m
Beata Mikołajczyk (1985, UKS Kopernik Bydgoszcz) K-2 500 m, K-4 500 m
Marta Walczykiewicz (1987, KTW Kalisz) K-1 200 m, K-4 500 m
Karolina Naja (1990, AZS AWF Gorzów Wlkp.) K-2 500 m, K-4 500 m

mężczyźni
Piotr Siemionowski (1988, Zawisza Bydgoszcz) K-1 200 m
Piotr Kuleta (1977, Zawisza Bydgoszcz) C-1 200 m, C-1 1000 m
Marcin Grzybowski (1979, Posnania Poznań) C-2 1000 m
Tomasz Kaczor (1989, Warta Poznań) C-2 1000 m

górskie

kobiety
Natalia Pacierpnik (1988, KKK Kraków) K-1 slalom

mężczyźni
Mateusz Polaczyk (1988, Zawisza Bydgoszcz) K-1 slalom
Grzegorz Kiljanek (1984, LKK Drzewica) C-1 slalom
Marcin Pochwała (1984, KKK Kraków) C-2 slalom
Piotr Szczepański (1988, KKK Kraków) C-2 slalom

KOLARSTWO
---------

torowe

sprint drużynowy
Damian Zieliński (1980, SSPS Piast Szczecin) oraz sprint
Kamil Kuczyński (1984, SSPS Piast Szczecin) oraz keirin
Maciej Bielecki (1986, SSPS Piast Szczecin)
Adrian Tekliński (1989, ALKS Stal Grudziądz) rezerwowy

omnium kobiet
Małgorzata Wojtyra (1989, Bo Go Szczecin)

górskie (MTB)

kobiety
Aleksandra Dawidowicz (1987, CCC Polkowice)
Paula Gorycka (1990, 4F e-vive Racing Team)

mężczyźni
Marek Konwa (1990, Milka Superior MTB Racing Team)
Piotr Brzózka (1989, JBG2 Team Warszowice)

szosowe

mężczyźni
wyścig ze startu wspólnego
Michał Gołaś (1984, Omega Pharma Quick Step Belgia)
Michał Kwiatkowski (1990, Omega Pharma Quick Step Belgia)
Maciej Bodnar (1985, Liquigas Cannondale Włochy)

kobiety
wyścig ze startu wspólnego
Katarzyna Pawłowska (1989, UKS 1 Limaro Kórnik)

LEKKA ATLETYKA
--------------

kobiety

100 m
Marta Jeschke 1986, SKLA Sopot)     

200 m
Anna Kiełbasińska (1990, AZS AWF Warszawa)

1500 m
Renata Pliś (1985, MKL Maraton Świnoujście)
           
maraton
Karolina Jarzyńska (1981, Piętka Katowice)   

400 m ppł
Anna Jesień (1978, LŁKS Prefbet Śniadowo)
  
3000 m z przeszkodami
Katarzyna Kowalska (1985, LKS Vectra-DGS Włocławek)
Matylda Szlęzak (1989, AZS AWF Kraków)
           
dysk
Żaneta Glanc (1983, OŚ AZS Poznań)      
  
młot
Anita Włodarczyk (1985, Skra Warszawa)
Joanna Fiodorow (1989, OŚ AZS Poznań)

tyczka
Monika Pyrek (1980, OSOT Szczecin)
Anna Rogowska (1981, SKLA Sopot)
     
7-bój
Karolina Tymińska (1984, ZLKL Zielona Góra)

chód 20 km 
Paulina Buziak (1986, OTG Sokół Mielec)
Agnieszka Szwarnóg (1986, AZS AWF Kraków)
Agnieszka Dygacz (1985, UKS Technik Radom)

4x100 m
Anna Kiełbasińska (1990, AZS AWF Warszawa)
Marika Popowicz (1988, SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Daria Korczyńska (1981, WKS Śląsk Wrocław)
Ewelina Ptak (1987, WKS Śląsk Wrocław)
Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)
Martyna Opoń (1991, OŚ AZS Poznań)

4x400 m
Anna Jesień (1978, LŁKS Prefbet Śniadowo)
Agata Bednarek (1988, AZS Łódź)
Justyna Święty (1992, AZS AWF Katowice)
Patrycja Wyciszkiewicz (1994, Olimpia Poznań)
Iga Baugmart (1989, BKS Bydgoszcz)
Magdalena Gorzkowska (1992, TS AKS Chorzów)

mężczyźni

100 m
Dariusz Kuć (1986, SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

400 m
Marcin Marciniszyn (1982, WKS Śląsk Wrocław)

800 m
Marcin Lewandowski (1987, SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Adam Kszczot (1989, RKS Łódź)        
             
maraton
Henryk Szost (1982, WKS Grunwald Poznań)
Marcin Chabowski (1986, WKS Flota Gdynia)

110 m ppł
Artur Noga (1988, Warszawianka)
    
3000 m z przeszkodami
Łukasz Parszczyński (1985, Podlasie Białystok)

dysk
Piotr Małachowski (1983, Śląsk Wrocław)
Robert Urbanek (1987, MKLA Łęczyca)
Przemysław Czajkowski (1988, AZS AWF Biała Podlaska)

kula
Tomasz Majewski (1981, AZS AWF Warszawa)
         
młot
Paweł Fajdek (1989, KS Agros Zamość)
Szymon Ziółkowski (1976, OŚ AZS Poznań)

oszczep
Paweł Rakoczy (1987, AZS AWFiS Gdańsk)
Bartosz Osewski (1991, AZS AWFiS Gdańsk)
Igor Janik (1983, AZS AWFiS Gdańsk)

tyczka
Łukasz Michalski (1988, SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Paweł Wojciechowski (1989, SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

chód 20 km
Dawid Tomala (1989, AZS AFW Katowice)
Grzegorz Sudoł (1978, AZS AWF Kraków)
Rafał Augustyn (1984, OTG Sokół Mielec)

chód 50 km
Łukasz Nowak (1988, AZS Poznań)
Rafał Sikora (1987, AZS AWF Kraków)
Rafał Fedaczyński (1987, AZS AWF Katowice)

4x100 m
Dariusz Kuć (1986, SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Robert Kubaczyk (1986, OŚ AZS Poznań)
Kamil Kryński (1987, Podlasie Białystok)
Jakub Adamski (1987, OŚ AZS Poznań)
Artur Zaczek (1989, OŚ AZS Poznań)
Kamil Masztak (1984, WKS Grunwald Poznań)

4x400 m
Marcin Marciniszyn (1982, WKS Śląsk Wrocław)
Piotr Wiaderek (1984, AZS AWFiS Gdańsk)
Kacper Kozłowski (1986, AZS UWM Olsztyn)
Kamil Budziejewski (1988, AZS Łódź)
Michał Pietrzak (1989, AZS AWF Katowice)
Patryk Dobek (1994, SKLA Sopot)

ŁUCZNICTWO
----------

kobiety
Natalia Leśniak (1991, Łucznik Żywiec)

mężczyźni
Rafał Dobrowolski (1983, Stella Kielce)

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
--------------------

kobiety
Sylwia Gawlikowska (1983, CWKS Legia Warszawa)
Katarzyna Wójcik (1983, CWKS Legia Warszawa)

mężczyźni
Szymon Staśkiewicz (1987, ZKS Drzonków Zielona Góra)

PŁYWANIE
--------

kobiety
Otylia Jędrzejczak (1983, AZS AWF Warszawa) sztafeta 4x200 m st. dow., 100 i 200 m st. mot.
Karolina Szczepaniak (1992, AZS AWF Warszawa) sztafeta 4x200 m st. dow, 100 i 200 m st. mot.
Katarzyna Wilk (1992, AZS AWF Katowice) sztafeta 4x200 m st. dow., 100 m st. dow.
Aleksandra Putra (1986, AZS UWM Olsztyn) sztafeta 4x200 m st. dow.
Anna Dowgiert (1990, Śląsk Wrocław) 50 m st. dow.
Alicja Tchórz (1992, Juvenia Wrocław) 200 m st. grzb.
Diana Sokołowska (1996, Juvenia Białystok) sztafeta 4x200 m st. dow.
Natalia Charłos (1993, Swim-team Elmshorn) 10 km

mężczyźni
Konrad Czerniak (1989, Wisła Puławy) 100 m st. dow., 100 m st. mot., sztafeta 4x100 m st. zm.
Paweł Korzeniowski (1985, AZS AWF Warszawa) 200 m st. mot., sztafeta 4x100 m st. zm.
Radosław Kawęcki (1991, Korner Zielona Góra) 200 m st. grzb.
Marcin Cieślak (1992, Warszawianka) 200 m st. mot., 200 m st. zm.
Mateusz Sawrymowicz (1987, MŁP Szczecin) 1500 m
Marcin Tarczyński (1990, Amprel Pruszków) sztafeta 4x100 m st. zm., 100 m st. grzb.
Dawid Szulich (1990, Delfin Legionowo VKS) sztafeta 4x100 m st. zm., 100 m st. klas.
Kacper Majchrzak (1992, Warta Poznań) sztafeta 4x100 m st. zm.
Sławomir Kuczko (1985, AZS AWF Warszaw) sztafeta 4x100 m st. zm., 200 m st. klas.
Oskar Krupecki (1992, MKP Szczecin) sztafeta 4x100 m st. zm.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
--------------------

kobiety
Joanna Łochowska (1988, UKS Zielona Góra) 53 kg
Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (1982, CWSPC Zawisza Bydgoszcz) 53 kg
Ewa Mizdal (1987, Unia Hrubieszów) 69 kg

mężczyźni
Krzysztof Zwarycz (1990, KPC Górnik Polkowice) 77 kg
Adrian Zieliński (1989, Tarpan Mrocza) 85 kg
Arsen Kasabijew (1987, KPC Górnik Polkowice) 94 kg
Tomasz Zieliński (1990, Tarpan Mrocza) 94 kg
Marcin Dołęga (1982, CWSPC Zawisza Bydgoszcz) 105 kg
Bartłomiej Bonk (1984, Budowlani Opole) 105 kg

SIATKÓWKA
---------
drużyna mężczyzn

Paweł Zagumny (1977, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Łukasz Żygadło (1980, Fakieł Nowy Urengoj)
Zbigniew Bartman (1987, Asseco Resovia)
Jakub Jarosz (1987, Latina Volley)
Marcin Możdżonek (1985, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Piotr Nowakowski (1987, Asseco Resovia Rzeszów)
Grzegorz Kosok (1986, Asseco Resovia)
Michał Kubiak (1988, Jastrzębski Węgiel)
Bartosz Kurek (1988, Dynamo Moskwa)
Michał Ruciak (1983, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Michał Winiarski (1983, PGE Skra Bełchatów)
Krzysztof Ignaczak (1978, Asseco Resovia Rzeszów)

SIATKÓWKA PLAŻOWA
-----------------
Grzegorz Fijałek (1987, Delic-Pol Norwid Częstochowa)
Marius Prudel (1986, TS Volley Rybnik)

STRZELECTWO
-----------
Sylwia Bogacka (1981, Gwardia Zielona Góra)
Agnieszka Nagay (1981, Orzeł Łódź)
Beata Bartków-Kwiatkowska (1981, Wisła Kraków)
Paula Wrońska (1991, Lider-Amicus Lębork)

SZERMIERKA
----------

kobiety
Sylwia Gruchała (1981, AZS AWF Warszawa) floret druż./ind.
Małgorzata Wojtkowiak (1982, AZS AWF Poznań) floret druż./ind.
Martyna Synoradzka (1988, AZS AWF Poznań) floret druż./ind.
Magdalena Piekarska (1986, AZS AWF Warszaw) szpada ind.
Aleksandra Socha (1982, AZS AWF Warszawa) szabla ind.
Karolina Chlewińska (1983, AZS AWFiS Gdańsk) floret druż. rezerwowa

mężczyźni
Adam Skrodzki (1983, AZS AWF Katowice) szabla ind.
Radosław Zawrotniak (1981, AZS AWF Katowice) szpada ind.

TAEKWONDO
---------
Michał Łoniewski (1988, AZS AWF Warszawa) waga piórkowa (68 kg)

TENIS
-----

kobiety

singiel i debel
Agnieszka Radwańska (1989, Nadwiślan Kraków)
Urszula Radwańska (1990, Nadwiślan Kraków)

debel
Klaudia Jans-Ignacik (1984, SKT Sopot)
Alicja Rosolska (1985, Warszawianka)

mężczyźni

singiel
Łukasz Kubot (1982, KKT Wrocław)

debel
Marcin Matkowski (1981, KT Masters Szczecin)
Mariusz Fyrstenberg (1980, Warszawianka)

TENIS STOŁOWY
-------------

kobiety
Qian Li (1986, KTS Tarnobrzeg) ind. i druż.
Natalia Partyka (1989, SKTS Sochaczew) ind. i druż.
Katarzyna Grzybowska (1989, MKSTS Polkowice) druż.
Kinga Stefańska (1980, KTS Tarnobrzeg) druż. rezerwowa

mężczyźni
Yi Wang Zeng (1983, Bogoria Grodzisk Maz.) ind.

TRIATHLON
----------

kobiety
Maria Cześnik (1977, WLKS Kmicic Częstochowa)
Agnieszka Jerzyk (1988, 64-sto Leszno)

mężczyźni
Marek Jaskółka (1976, Biuro Podróży AS Szczecin)

WIOŚLARSTWO
------------

kobiety

dwójka podwójna
Julia Michalska (1985, Tryton Poznań)
Magdalena Fularczyk (1986, Lotto Bydgostia)

czwórka podwójna
Natalia Madaj (1988, Posnania Poznań)
Joanna Leszczyńska (1988, WTW Warszawa)
Kamila Soćko (1988, WTW Warszawa)
Sylwia Lewandowska (1991, WTW Warszawa)

mężczyźni

jedynka
Michał Słoma (1982, AZS UMK Toruń)

dwójka bez sternika
Jarosław Godek (1981, AZS AWF Gdańsk)
Wojciech Gutorski (1982, Lotto Bydgostia WSG)

czwórka podwójna
Michał Jeliński (1980, AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Marek Kolbowicz (1971, AZS Szczecin)
Adam Korol (1974, AZS AWFiS Gdańsk)
Konrad Wasielewski (1984, AZS Szczecin)

czwórka bez sternika wagi lekkiej
Miłosz Bernatajtys (1982, Lotto Bydgostia WSG)
Łukasz Pawłowski (1983, AZS UMK Toruń)
Paweł Rańda (1979, AZS Politechnika Wrocław)
Łukasz Siemion (1985, Lotto Bydgostia WSG)

ósemka
Michał Szpakowski (1989, AZS UMK Toruń)
Mikołaj Burda (1982, Lotto Bydgostia WSG)
Krystian Aranowski (1988, Zawisza Bydgoszcz)
Piotr Hojka (1984, Zawisza Bydgoszcz)
Rafał Hejmej (1980, Zawisza Bydgoszcz)
Marcin Brzeziński (1984, WTW Warszawa)
Zbigniew Schodowski (1987, AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Piotr Juszczak (1988, Zawisza Bydgoszcz)
Daniel Trojanowski (1982, Zawisza Bydgoszcz)

ZAPASY
------

kobiety
Iwona Matkowska (1982, MLKS Agros Żary) styl wolny 48 kg
Monika Michalik (1980, Orlęta Trzciel) styl wolny 63 kg

mężczyźni
Damian Janikowski (1989, Śląsk Wrocław) styl klas. 84 kg
Łukasz Banak (1983, Śląsk Wrocław) styl klas. 120 kg

ŻEGLARSTWO
----------

kobiety
Zofia Klepacka-Noceti (1986, YKP Warszawa) RS:X
Agnieszka Skrzypulec (1989, SEJM Pogoń Szczecin) 470
Jolanta Ogar (1982, AZS AWFiS Gdańsk) 470
Anna Weinzieher (1990, AZS UW Warszawa) Laser Radial

mężczyźni
Przemysław Miarczyński (1979, SKŻ Sopot) RS:X
Mateusz Kusznierewicz (1975, Gdański Klub Żeglarski) Star
Dominik Życki (1974, Spójnia Warszawa) Star
Łukasz Przybytek (1989, DKŻ Dobrzyń) 49-er
Paweł Kołodziński (1988, AZS AWFiS Gdańsk) 49-er
Kacper Ziemiński (1990, SEJK Pogoń Szczecin) Laser
Piotr Kula (1987, BTZ Biskupiec) Finn
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 2
    kawa
  • 3
    Mikotka
    ostatnia aktywność: 03.04.2020
    łączna liczba komentarzy: 44
  • 4
    Nacixxx
    ostatnia aktywność: 28.01.2020
    łączna liczba komentarzy: 7
  • 5
    kociaczek

Najwyżej docenione