nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 19.07.2012 17:58

Nieudane wakacje

Tak się cieszyłem na wakacje, a tymczasem mam ich dosyć. Czuję się samotny, stałem się niepewny. Spędzam całe dnie przy komputerze, prawie nie wychodzę z domu. Kilka razy zapraszali mnie, bym wyszedł, bym przyszedł do kogoś, ale nie poszedłem, boję się, że powiem jakieś głupstwo. Siedząc w domu też nie jestem zadowolony. Gimnazjalista

Myślę, że masz typowe problemy wieku dojrzewania, gdy sporo młodych ludzi staje sie bardzo wrażliwych i niepewnych. Nieustanne porównywanie się z innymi i lęk, że może jest się w czymś gorszym bardzo męczą. Napisałeś, że Cię zapraszają, a Ty nie idziesz. Jeśli tak będziesz robił, to po jakimś czasie nikt Cię nie będzie już zapraszał. Wychodź z domu, bierz rower, urządzaj sobie małe wyprawy, szukaj kolegów, może ktoś dołączy. Jeśli wiesz, że koledzy gdzieś się spotykają, to też wychodź. Napisałeś, że stałeś się mniej pewny. Zapewniam Cię, że to jest chwilowe. Minie pod koniec gimnazjum lub w liceum. Ale możesz to przyśpieszyć. Pisał mi kiedyś chłopak, że miał w gimnazjum bardzo nieciekawą klasę, gdzie liczyły się głównie osoby pijące piwo, palące. Więc on powiedział, że nie pije i nie pali, bo trenuje jazdę na rowerze. Sam sobie wymyślał treningi, każdego dnia robił wiele kilometrów, stawał się coraz silniejszy, sprawniejszy, a klasa to uszanowała, nie odsuwali się od niego, rozumieli, że jest inny, na przerwach z nimi żartował, ale pić i palić nie chodził. Ty nie masz takich problemów. Zaplanuj resztę wakacji inaczej niż przy komputerze, bo zdziwaczejesz. Jesteś normalnym chłopakiem, masz typowe problemy, od Ciebie zależy, czy one będą długo trwały. Walcz o to, byś nie stał się odludkiem. Człowiek jest istotą społeczną, potrzebuje innych. Bez  kontaktów źle się czuje. Ale nie trzeba być od razu gwiazdą, nie trzeba mieć mnóstwa znajomych, wystarczy kilku zwyczajnych kolegów.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.p

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2