nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP

dodane 22.06.2012 11:15

Irlandczycy w Polsce na Euro. Będzie rewizyta?

Już prawie 100 tys. razy wyświetlono założony na największym forum internetowym irlandzkich kibiców piłki nożnej wątek, w którym Irlandczycy zachwalają Polskę. W odpowiedzi polscy internauci nawołują do organizacji towarzyskiego meczu Polska-Irlandia.

Wątek "Thank you Poland" ("Dziękuję, Polsko") powstał na stronie You Boys In Green (ybig.ie), największego forum internetowego, skupiającego irlandzkich kibiców piłki nożnej. Autor określa wizytę w Polsce jako "podróż życia", a kibice komentujący wątek dodają pochwały na temat organizacji piłkarskich mistrzostw Europy, piękna odwiedzonych miast czy sympatii, z jaką traktowali ich Polacy.

Już w czwartek po południu licznik wyświetleń wątku wskazywał 50 tys. W piątek rano liczba ta była już niemal dwa razy większa (99 tys.). Dobrej opinii Irlandczyków nie psuje fakt, że ich reprezentacja odpadła z turnieju jako ostatnia w grupie.

W odpowiedzi na wyrazy sympatii, kilku polskich kibiców wystąpiło z pomysłem organizacji towarzyskiego meczu Polska-Irlandia. Założona w serwisie społecznościowym Facebook grupa "Poland - Ireland after Euro 2012, lets make a friendly match" (Polska - Irlandia po Euro 2012, zorganizujmy towarzyski mecz) ma już ponad 8500 fanów. Pomysłowi towarzyszy utworzona w czwartek strona internetowa poland-ireland.com.

Na forum ybig, dużą popularnością cieszą się też wątki dotyczące zdjęć (14 tys. wyświetleń) i filmów (5 tys.) nagranych podczas wizyty w Polsce. Dwa tematy dotyczące samego Torunia, który wielu kibiców z Irlandii obrało jako główne miejsce pobytu, zebrały na forum ybig ponad 3 tys. komentarzy i 140 tys. wyświetleń.

Irlandczycy zdobywają Ratusz w Gdańsku / Irish fans in Gdansk
mmtrojmiasto

« 1 »