nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP

dodane 16.06.2012 17:11

Przygotowania do meczu

Gdańska Strefa Kibica została powiększona i w sobotę może w niej jednocześnie przebywać 40 tysięcy osób, o 10 tysięcy więcej niż dotychczas. W strefie transmitowany będzie mecz Polska-Czechy i retransmitowany mecz Grecja-Rosja.

Rzecznik strefy Piotr Piotrowski poinformował PAP, że w związku z powiększeniem strefy będzie w niej 400 ochroniarzy, o 100 więcej niż dotychczas. Strefa została otwarta o 15.

Mecz Polska-Czechy na Placu Zebrań Ludowych będzie transmitowany na telebimie o pow. 103 m kw. Drugie spotkanie rozgrywane o 20.45 (Rosja-Grecja) będzie w Strefie Kibica retransmitowane na mniejszym telebimie po zakończeniu meczu Polaków. Na scenie rozpoczną się wtedy koncerty. Piotrowski poinformował, że w sobotę wystąpią kaszubskie zespoły folkowe i pop.

Sztab Operacyjny apeluje o korzystanie z komunikacji miejskiej. Obowiązuje sobotni rozkład jazdy, ale dodatkowo po zakończeniu transmisji meczu (około godz. 22.30), z przystanku "Brama Oliwska" odjadą dodatkowe tramwaje: 2 do Oliwy i do Łostowic, 3 do Brzeźna i do Stogów, 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz-Oliwę.

Sprzed Dworca Głównego PKP odjadą dodatkowe autobusy na wybranych liniach dziennych i nocnych - według potrzeb analizowanych na bieżąco. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji.

W nocy z soboty na niedzielę z pętli "Łostowice Świętokrzyska" odjadą dodatkowe autobusy linii N1 (do Oruni Górnej), N4 (do Jaworzniaków przez Zakoniczyn) i N13 do Olimpijskiej.

W związku z dużym zainteresowaniem wieczorną transmisją meczu Polska-Czechy w gdańskiej Strefie Kibica, w sobotę o godz. 16 uruchomiony zostanie parking Park&Ride przy al. Armii Krajowej. Z parkingu do centrum miasta można dojechać specjalną, bezpłatną linią autobusową C1 oraz tramwajami.

Miejsko-Wojewódzki Sztab Operacyjny przypomina, że do strefy nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów, np. materiałów pirotechnicznych, ale też parasolek, wskaźników laserowych, butelek, puszek.

« 1 »